Preskočiť na hlavný obsah

Vodič nemal doklady od vozidla, kontrola odhalila dôvod

ŽILINA – 21.10.2021: Pri bežnej kontrole tovaru v dopravných prostriedkoch na bývalom hraničnom priechode na Kysuciach zastavili žilinskí príslušníci finančnej správy vozidlo s dvojčlennou posádkou. Po obhliadke zistili, že im chýbajú od neho doklady.

Hliadka službukonajúcich príslušníkov finančnej správy zastavila na cestnej komunikácii vozidlo prichádzajúce z Českej republiky na Slovensko. Išli kontrolovať prepravovaný tovar. Pre stotožnenie osôb a dopravného prostriedku vyzvali posádku na predloženie dokladov.

Počas kontroly 23 – ročný vodič uviedol, že občiansky preukaz stratil a doklad od vozidla nemá. Vraj si ho len požičal. V aute sa s ním viezol aj o rok starší spolujazdec.

Príslušníci finančnej správy vykonali obhliadku vozidla, pri ktorej si všimli, že niečo nie je v poriadku. Dopravný prostriedok bol podľa nálepky kontroly originality registrovaný v SR a evidenčné čísla české. Na doriešenie prípadu privolali príslušníkov PZ.

Dokument:

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(21. 10. 2021)

Archív noviniek