Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W2

Vrátili sme vyše 180 miliónov

BRATISLAVA – 25.04.2018: Finančná správa spracováva daňové priznania a postupne poukazuje ďalšie preplatky na daniach. Občanom a firmám sme už poslali viac ako 180 miliónov eur.

Finančná správa úspešne pokračuje vo vyplácaní preplatkov občanom a firmám z podaných daňových priznaní. K dnešnému dňu vrátila vyše 180 miliónov eur na účty viac ako 260 000 firiem a občanov. Suma sa každým dňom zvyšuje, keďže finančná správa denne posiela tisíce preplatkov. Všetky preplatky finančná správa vráti najneskôr do polovice mája. 

Preplatky je podľa zákona potrebné poslať na účty daňovníkov do 40 dní od termínu na podanie daňového priznania, čo vychádza na 11. mája 2018. Finančná správa začala preplatky rozposielať hneď ako začala spracovávať daňové priznania. Svoje peniaze už dostalo 255 154 fyzických osôb a 6 600 firiem.

Podľa aktuálnych štatistík sme spracovali už viac ako 970 000 daňových priznaní. Približne 200 000 daňovníkov oznámilo, že si predlžujú lehotu na podanie priznania, väčšina z nich do konca júna. Takmer 20 000 daňovníkov si predĺžilo lehotu až do septembra, keďže majú príjmy zo zahraničia. 

 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 135 kB; nové okno]

  

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(25. 04. 2018)

Archív noviniek