Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W3

Neoprávnené vratky DPH za 70 tisíc eur

BRATISLAVA – 04.05.2018: Colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) zaistili v uplynulých dňoch účtovníctvo bratislavskej spoločnosti, ktorá sa zaoberá predajom textilu, obuvi a rozličného tovaru v prevádzke na Kysuciach. Podozrivá je z neoprávneného uplatňovania nadmerných odpočtov DPH. Predbežná škoda bola vyčíslená na 70 tisíc eur. 

Colníci KÚFS vykonali zaisťovacie úkony v bratislavskej spoločnosti, ktorá má prevádzku v Kysuckom Novom Meste, aby získali potrebné doklady. V papierovej forme zaistili účtovníctvo za viaceré roky (roky 2014, 2015, 2016, 2017) a takisto aj za prvé tri mesiace tohto roku. Firma je podozrivá z porušovania daňových predpisov v  zmysle zákona o DPH. 

Spoločnosť, ktorá sa venuje predaju textilu, obuvi a rozličného tovaru, si mala neoprávnene uplatniť nadmerné odpočty DPH. Na predaj ponúkala tovar prevažne z Číny, ktorý nakúpila na základe zjednodušených faktúr od obchodníkov z Bratislavy. Platby za nákup tovaru sa realizovali zväčša v hotovosti. Aby si následne táto spoločnosť mohla znížiť vlastnú daňovú povinnosť, zaradila do svojho účtovníctva aj fiktívne zjednodušené faktúry. Predbežná škoda bola vyčíslená na 70 tisíc eur. 

Po vznesení obvinenia a preukázaní viny hrozí podozrivej osobe trest odňatia slobody až na desať rokov. 

 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 200 kB; nové okno]

 

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(04. 05. 2018)

Archív noviniek