Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Virtuálna registračná pokladnica s viacerými novinkami

BRATISLAVA – 28.11.2016: Finančná správa sprístupnila v týchto dňoch nové verzie mobilných aplikácií virtuálnej registračnej pokladnice (VRP). S cieľom vyjsť v ústrety podnikateľom sme vylepšili a pridali viaceré funkcionality, ktoré uľahčia prácu s touto bezplatnou službou na vytváranie a tlač pokladničných dokladov a spravovanie tovarov a služieb.

Podnikatelia už môžu tlačiť pokladničné doklady na mobilných tlačiarňach aj tam, kde nie je prístup do elektrickej siete. Tie, ktoré podporujú tlač dokladov z VRP z operačných systémov iOS i Android sú napríklad Star S220i, Star SM-T300i či BIXOLON SPP-R200II, pre Android ešte aj Zonerich AB-330M. Tlač z VRP naďalej podporuje aj tlačiarne kompatibilné s technológiou Mopria, tlačiareň jedného z výrobcov (HP, Epson, Samsung, Cannon) v modeloch, ktoré sú podporované SW ovládačom (driverom) daného výrobcu (Android) a tlačiareň kompatibilná s technológiou AirPrint (iOS).

Ďalšou novinkou vo VRP je zavedenie možnosti rozpisu platidiel, aby bolo možné rozlíšiť, akým typom platidla zákazník zaplatil za službu alebo tovar. Automatické doťahovanie výmenných kurzov z Európskej centrálnej banky odbúra hľadanie aktuálneho kurzového lístka na internete v prípade, ak zákazník platí v cudzej mene. Doplnenie identifikácie tovaru a služieb cez kód alebo EAN slúži na rýchlejšie zadanie tovaru alebo služby, pričom doteraz bola len možnosť výberu podľa názvu. Doplnili sme možnosť zadať poznámky a doplnkové informácie na pokladničnom doklade, napríklad na pridanie kontaktných informácií alebo otváracích hodín do päty dokladu. V súvislosti s týmito novinkami sú na portáli FS uverejnené aj nové používateľské príručky v časti "Virtuálna registračná pokladnica".

VRP má za sebou viac ako rok a pol svojho fungovania. Služby tejto aplikácie pomáhajú pri evidovaní hotovostných platieb viac ako 23 tisíc podnikateľom na Slovensku. Finančná správa od začiatku prevádzky VRP viackrát vylepšila túto službu. Na základe novej legislatívy sa od júla navýšil maximálny mesačný limit vydávaných pokladničných dokladov z 1 000 na 3 000. Taktiež sa zjednodušilo prihlasovanie sa do aplikácie pomocou PIN alebo odtlačku prsta.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 202 kB; nové okno]

(28. 11. 2016)

Archív tlačových správ