Preskočiť na hlavný obsah

Počet vyradených webstránok sa zvyšuje

BRATISLAVA – 31.10.2018: Finančná správa úspešne pokračuje v boji proti nelegálnemu hazardu. Webové stránky, ktoré sa ocitli na zozname zakázaných sídiel, postupne rušia svoju činnosť. Z tohto dôvodu mohli zamestnanci finančnej správy vyradiť zo zoznamu už 118 subjektov.

Finančná správa už podnikla patričné opatrenia voči 587 webovým sídlam so zakázanou ponukou. Subjekty, ktorým zaslala oficiálnu výzvu, majú 10 dní na to, aby nelegálnu činnosť ukončili. Celkovo už na základe výzvy finančnej správy ukončilo svoju činnosť 262 z nich. Ešte pred zaslaním výzvy tak urobilo 24 subjektov.

V zozname webových sídiel s nelegálnym hazardom je momentálne 165 webstránok. Z dôvodu ukončenia zakázanej ponuky však finančná správa mohla zo zoznamu vyradiť už 118 subjektov. Tie už nelegálny hazard neposkytujú. Súd na základe žiadosti finančnej správy navyše vydal už 13 príkazov na zamedzenie vykonania platobnej operácie v prospech účtov nelegálnych prevádzkovateľov (zablokovanie účtu) a tiež 104 príkazov na zamedzenie prístupu k webovému sídlu s nelegálnym obsahom (zablokovanie webstránky).

Za prevádzkovanie zakázaných ponúk hrozí pokuta až do výšky 500 000 eur. Využívanie nelegálnych webových sídiel však môže spôsobiť problémy aj ich používateľom. Finančná správa preto upozorňuje občanov, že klienti nelegálnych hazardných stránok môžu byť vystavení riziku straty investovaných peňazí.

Kontrola nelegálneho hazardu sa dostala do kompetencie finančnej správy na základe novely zákona o hazardných hrách, ktorá upravila podmienky dozoru nad poskytovaním internetových hazardných hier. Prvý prehľad webových sídiel zverejnila finančná správa v zmysle zákona v júli minulého roku. Zoznam prevádzkovateľov nelegálneho hazardu [.pdf; 145 kB; nové okno] na internete je verejne dostupný na portáli "Úradu pre reguláciu hazardných hier" [nové okno].

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 123 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(31. 10. 2018)

Archív noviniek