Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 16

Odhalený prípad najväčšej výrobne nelegálnych cigariet v strednej Európe

BRATISLAVA, 09.10.2019: Finančná správa odhalila prípad najväčšej nelegálnej výrobne cigariet v strednej Európe. V obci v Trnavskom samosprávnom kraji zaistila tri nelegálne výrobne cigariet, milióny kusov nelegálnych cigariet a množstvo tabaku. Pri akcii zadržala 47 ľudí. 

„Finančná správa tento rok už viackrát úspešne zasahovala v prípadoch nelegálnej výroby a predaja nelegálnych tabakových výrobkov. Prípad, o ktorom Vás chceme informovať, však môžeme bez pochýb označiť ako najväčší prípad v oblasti nelegálnej výroby cigariet na Slovensku, resp. v strednej Európe vôbec,“ vysvetlila prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová. 

Ako informoval riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó, približne stovka kriminalistov z Kriminálneho úradu finančnej správy zasahovala v nočných hodinách pre nelegálne cigarety a ich výrobne na troch miestach na Slovensku, pričom prípady so sebou súvisia. Zaistili nelegálny transport tabaku kamiónom cez hranicu Slovensko – Maďarsko, sklady plné filtrov, tabaku a ďalších komponentov v bratislavských Vajnoroch a v katastri obce Veľké Kostoľany tri výrobné linky vrátane množstva nelegálnych cigariet. Na mieste zadržali 47 osôb zahraničnej národnosti. 

Finančnej správe sa tento rok v oblasti odhaľovania nelegálnej výroby cigariet darí a dosahuje významné úspechy. „Mimo tohto najnovšieho prípadu sme tento rok zabránili, aby sa na európsky trh dostalo už viac ako 30 mil. nelegálne vyrobených cigariet, 50 t tabaku či tisícky cigár, pričom pri týchto akciách sme zlikvidovali aj ďalšie tri nelegálne výrobne,“ doplnila Wittenbergerová. 

V prípade momentálne prebiehajú ďalšie procesné úkony, vrátane vyčísľovania škody voči štátnemu rozpočtu, rovnako ako výsluchy zadržaných osôb. Na prípade sú nasadené viaceré zložky finančnej správy – príslušníci z Kriminálneho úradu finančnej správy, rovnako ako z Colných úradov Trnava, Bratislava a Nitra. Ďalšie informácie prinesie finančná správa okamžite, ako to procesné úkony dovolia.

Dokument:

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(09. 10. 2019)

Archív noviniek