Preskočiť na hlavný obsah

Žilinskí colníci a daniari sa spojili, aby pomáhali

ŽILINA – 21. 12. 2016: Žilinskí colníci a daniari sa spojili, aby v predvianočnom čase obliekli ľudí z kempu pre sociálne slabších do čistých a teplých vecí. V rámci organizovanej zbierky vyzbierali viac ako 700 kusov prevažne zimného šatstva.

Aj tento december sa Žilinský colný a daňový úrad rozhodol vyhlásiť pre svojich zamestnancov zbierku. Tento krát pre Občianske združenie v Martine - Priekope, kde v ich kempe pre ľudí bez domova žije asi 40 klientov rôznych vekových kategórií od malých dvojročných detí až po staršie osoby.

Do akcie sa zapojilo naozaj veľké množstvo colníkov a daniarov zo Žiliny. Priniesli 711 ks vecí, medzi ktorými boli zimné bundy, svetre, šále, rukavice, čiapky, ale aj osušky a uteráky.

Odovzdávanie zbierky priamo v kempe bolo veľmi dojímavé. Veci z auta si odnášali s vďakou a tešili sa z každej maličkosti. Bol medzi nimi aj ich úžasný vedúci so srdcom na správnom mieste. Vedel, že práve títo ľudia ho potrebujú. Pred štrnástimi rokmi sa všetkého vzdal, zhromaždil ich okolo seba a v práci a pridelených úlohách im našiel zmysel života.

Táto zbierka nebola pre žilinských colníkov a daniarov jedinou, ktorej sa tento rok zúčastnili. Centru pre obnovu rodiny v Prešove odviezli 460 ks zväčša nových uterákov, osušiek, obliečok, utierok a škatule s potravinami, drogériou, školskými potrebami aj spoločenskými hrami. 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 197 kB; nové okno]

(21. 12. 2016)

Archív noviniek