Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W4

Cestné hraničné priechody Užhorod - Vyšné Nemecké a Malyj Bereznyj - Ubľa v smere z Ukrajiny zablokované

MICHALOVCE – 9.3.2016: Colné hraničné priechody Užhorod - Vyšné Nemecké a Malyj Bereznyj – Ubľa v osobnej doprave sú zablokované vodičmi na ukrajinskej strane.

Podľa informácií ukrajinských colných orgánov, vodiči motorových vozidiel zablokovali na ukrajinskej strane osobnú dopravu pred hraničným priechodom Užhorod – Vyšné Nemecké a aktuálne už aj pred hraničným priechodom Malyj Bereznyj – Ubľa. Z tohto dôvodu ukrajinská strana 9.3.2016 na Vyšnom Nemeckom od 10:00 hod. a v Ubli od 15:00 hod. neprijíma vybavených cestujúcich smerujúcich zo Slovenska na Ukrajinu a prepúšťa cestujúcich z Ukrajiny na Slovensko v obmedzenom režime.

V záujme riešenia situácie je slovenská strana v kontakte s ukrajinskou stranou, slovenské colné orgány však nemôžu priamo ovplyvniť situáciu medzi štrajkujúcimi vodičmi na ukrajinskej strane.

Autobusovej dopravy sa blokácia nedotkla, všetky autobusy sú presmerované a vybavované cez pracoviská nákladnej dopravy na slovenskej aj ukrajinskej strane hraničného priechodu.

 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 196 kB; nové okno]

(09. 03. 2016)

Archív tlačových správ