Preskočiť na hlavný obsah

Zabránili škode za 250 000 eur

BRATISLAVA –  20.11. 2023: Bratislavskí príslušníci finančnej správy zabránili zaistením 11 000 kusov textilného tovaru rôznych známych značiek škode, ktorá by ich predajom ako originálnych výrobkov dosiahla sumu takmer 250 000 eur. Hliadka Stanice Colného úradu (SCÚ) Bratislava ich objavila pri bežnej kontrole vozidiel na diaľničnom hraničnom priechode (DHP) Čunovo.

Hliadka príslušníkov finančnej správy SCÚ Bratislava vykonávala v uplynulých dňoch kontrolnú činnosť dopravných prostriedkov na DHP Čunovo. V nočných hodinách zastavila motorové vozidlo s maďarským evidenčným číslom. Vodičom dodávky bol 49-ročný občan Maďarska, ktorého príslušníci vyzvali, aby sprístupnil pre kontrolné účely batožinový priestor a interiér vozidla. 

Ako sa ukázalo, v aute sa nachádzali čierne vrecia a kartónové krabice. Keď ich príslušníci otvorili, zistili, že je v nich tovar, ktorý by mohol porušovať práva duševného vlastníctva. Nachádzalo sa tam 1 050 kusov mikín značiek Lacoste a Polo Ralph Lauren. Okrem toho bratislavskí príslušníci zaistili aj 9 950 kusov spodnej bielizne známych výrobcov Tommy Hilfiger, Calvin Klein a Emporio Armani. Škoda, ktorá by vznikla pri predaji tovaru na domácom trhu ako originálov, predstavuje sumu 240 900 eur.  

Dokument:

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(20. 11. 2023)

Archív noviniek