Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

„Zabudnuté“ cigarety na čerpacej stanici v Banskej Bystrici

BANSKÁ BYSTRICA – 11.12.2015: V utorok tento týždeň zavolali colníkov stanice Colného úradu Banská Bystrica na čerpaciu stanicu v Banskej Bystrici. Dôvodom boli „zabudnuté“ škatuľky cigariet značky Marlboro Gold. 206 krabičiek malo kontrolnú známkou Ukrajiny a našiel ich náhodný okoloidúci žilinčan.

„Zabudnuté“ škatuľky boli v igelitke a v čiernom nepriehľadnom igelitovom vreci na čerpacej stanici v priestore zariadenia na odsávanie nečistôt. Po oznámení kuriózneho nálezu na linku č. 158 prišli na benzínku miestny policajti, ktorí po svojom príchode vykonali kontrolu obsahu tašky a igelitového vreca z dôvodu nutnosti vyhodnotenia bezpečnostného rizika. Po zistení, že ide o nelegálne cigarety, hliadka kontaktovala colníkov z Colného úradu Banská Bystrica. Následne vec odstúpili Kriminálnemu úradu Finančnej správy.

Hodnotu cigariet colníci vyčíslili na sumu 758,90 eur. Aj takýmto jednoduchým oznámením nálezu „zabudnutých“ cigariet zodpovedný vodič zo Žiliny zabránil prípadnému úniku na spotrebnej dani vo výške 410,97 eur.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 198 kB; nové okno]

(11. 12. 2015)

Archív tlačových správ