Preskočiť na hlavný obsah

Colníci zachraňovali muža s podozrením na srdcový infarkt

ŽILINA – 30.01.2019: Dnes v skorých ranných hodinách si službukonajúca hliadka colníkov z Oravy na parkovisku všimla muža s vážnymi zdravotnými problémami. Poskytli mu pomoc a privolali záchrannú zdravotnú službu. S podozrením na srdcový infarkt skončil v nemocnici. 

Muža gruzínskej národnosti, ktorý sa dnes krátko pred 4 hodinou potácal pri odstavenom domiešavači na parkovisku, spozorovali colníci z Trstenej počas nočnej služby. Prišli k nemu bližšie, aby zistili, aký má  problém. 

Jeho zdravotný stav bol znepokojivý a vyžadoval neodkladné lekárske ošetrenie. Hliadka preto volala tiesňovú linku a do jej príchodu mu poskytla bezprostrednú pomoc. Posádka rýchlej zdravotnej pomoci muža vyšetrila a previezla do nemocnice s podozrením na srdcový infarkt.

 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 123 kB; nové okno]

  

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(30. 01. 2019)

Archív noviniek