Preskočiť na hlavný obsah

Colník zachránil život mužovi v bezvedomí

ŽILINA – 19.11.2018: Obdivuhodným sa stalo konanie colníka z martinskej pobočky. Ocitol sa v správnom čase na správnom mieste a zachránil život mužovi, ktorý bez známok života ležal na chodníku.

Prípad sa udial v ranných hodinách na martinskom sídlisku, kde colník pred panelákom našiel na zemi ležať muža v bezvedomí. Nehýbal sa a nedýchal. Bez zaváhania mu poskytol prvú pomoc. Potom zavolal na tiesňovú linku a až do príchodu sanitky zostal pri ňom.

Rodina zachráneného vyjadrila colníkovi, ktorý si zachoval chladnú hlavu, obrovskú vďačnosť. Bez jeho rýchlej reakcie by ich manžel a otec už nebol medzi živými, čo potvrdili aj lekári.

Vedenie finančnej správy a Colného úradu Žilina je na prístup svojho zamestnanca patrične hrdé. Toto totiž nebol prvý prípad, kedy pomohol ľuďom v núdzi.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 122 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(19. 11. 2018)

Archív noviniek