Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W2

Zadržaný balík so strelivom

 BANSKÁ BYSTRICA – 25.04.2016: Na banskobystrickej pošte objavili dovoz streliva v balíku z Kanady. Bystričan si dal náboje poslať ako darček.

Colníci na pošte v Banskej Bystrici minulý týždeň počas kontroly poštových zásielok prichádzajúcich z krajín mimo EÚ objavili v balíku z Kanady pre príjemcu v Banskej Bystrici 200 ks striel do nábojov.

Napriek tomu, že balík bol zasielaný ako dar v zmysle platnej legislatívy je preprava zbraní a streliva vylúčená z medzinárodnej poštovej prepravy. Zároveň sa v zákone o zbraniach a strelive uvádza zákaz nakupovania zbraní a streliva prostredníctvom zmluvy na diaľku a takisto prevod vlastníctva zbraní a streliva takýmto spôsobom.

Nakoľko sa v tomto prípade jednalo o podozrenie zo spáchania trestného činu nedovoleného ozbrojovania bola celá zásielka spolu so sprievodnými dokladmi odstúpená na ďalšie konanie PZ SR.

 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 194 kB; nové okno]

(25. 04. 2016)

Archív tlačových správ