Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 14

Zaistenie falzifikátov

V týchto dňoch vykonali colníci Colného úradu Trnava na Pobočkách v Dunajskej Strede a Brodskom pri prepúšťaní textilného tovaru, dovezeného v kontajnerových zásielkach z Číny a Turecka podrobnú kontrolu tohto tovaru.

Pri kontrole zistili, že v kontajneroch sa nachádza obuv a textilný tovar označené ochrannými známkami rôznych renomovaných firiem, ako Crocs, Converse, Adidas, La Martina, Lacoste, Polo, Tommy Hilfiger, Gucci, Burberry a pod. Jednalo sa celkom o viac ako 40 500 párov obuvi v hodnote asi 130 000 € a o približne 4 000 ks textilného tovaru - košiel, blúzok, mikín, teplákových súprav, tričiek a riflí v hodnote takmer 10 000€.

Z dôvodu podozrenia z porušovania práv duševného vlastníctva bol tento tovar trnavskými colníkmi zaistený v súlade s platnými colnými predpismi a s týmito zisteniami boli oboznámení aj majitelia ochranných známok, ktorí budú ďalej konať vo veci ochrany práv duševného vlastníctva.

Po potvrdení, že ide o falzifikáty a napodobeniny ochranných známok, bude tovar s cieľom ochrany vnútorného trhu, zničený.

(18. 01. 2012)

Archív tlačových správ