Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W8

Colníci u muža zaistili tabak, vraj sa chcel len udobriť s priateľkou

BRATISLAVA – 19.10.2017: Colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) zaistili v stredu 18. októbra v Detve 25 kg tabaku baleného v 167 kusoch balení neoznačených kontrolnou známkou. V batožinovom priestore a na zadných sedadlách osobného auta ich prevážal muž z Klenovca.  

V Detve zadržali colníci z KÚFS 25 kg tabaku baleného v 167 kusoch balení (1 balenie/150 gramov) s názvom Marco Polo, ktoré neboli označené kontrolnou známkou v zmysle platnej legislatívy. Ondrej C. z Klenovca, okres Rimavská Sobota, prevážal nelegálny tabak na zadných sedadlách a v batožinovom priestore motorového vozidla. Tvrdil, že do Detvy prišiel za priateľkou, s ktorou sa pohádal a chcel sa s ňou udobriť. 

Únik na spotrebnej dani zo zaisteného tabaku bol predbežne vyčíslený na 1 778 eur, hodnota zaisteného tabaku na 2 500 eur. Zadržaný muž je podozrivý pre prečin porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru podľa § 279 ods.1, Trestného zákona. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody v rozsahu jeden až päť rokov.

 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 201 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Poslaním FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac ako 2,66 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(19. 10. 2017)

Archív noviniek