Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W8

Zákaz vstupu na Ukrajinu

BRATISLAVA – 23. 2. 2016: Zajtra je posledný deň na návrat kamiónov s ruskými značkami cez územie Ukrajiny do vlasti. Od štvrtka majú vstup na územie Ukrajiny úplne zakázaný.

Finančná správa informuje verejnosť o zákaze vstupu nákladných automobilov na územie Ukrajiny. Ten začne platiť 25. februára 2016 s úderom polnoci. V tomto termíne taktiež začne platiť zákaz vstupu ukrajinských kamiónov na územie Ruskej federácie.

 V prípade, ak príde po tomto termíne auto s ruskými evidenčnými číslami na hraničný priechod Vyšné Nemecké, bude na základe pokynov ukrajinských colníkov presmerované náhradnou trasou mimo územia Ukrajiny (cez Poľsko a Bielorusko).

 Zajtra, streda 24. februára 2016, je teda posledný deň na návrat ruských kamiónov cez územie Ukrajiny do vlasti a tiež návrat ukrajinských kamiónov, ktoré sa momentálne nachádzajú na území Ruska.

 Uvedené pravidlá platia do odvolania a z tohto dôvodu odporúčame odosielateľom tovaru zvážiť nasadenie ukrajinských vodičov/vozidiel na prepravu tovaru do Ruskej federácie (prípadne tranzitom cez Ruskú federáciu), ako aj ruských vodičov/vozidiel na prepravu tovaru cez územie Ukrajiny.

Viac informácií nájdete na webovom sídle Ministerstva infraštruktúry Ukrajiny.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 118 kB; nové okno]

(23. 02. 2016)

Archív tlačových správ