Preskočiť na hlavný obsah

Finančná správa organizovala charitatívnu zbierku

BRATISLAVA – 09.12.2020: Finančná správa pod názvom Ulica nie je domov zorganizovala v Bratislave a Žiline dve charitatívne zbierky, aby podporila ľudí v núdzi. Do bratislavskej Nocľahárne sv. Vincenta de Paul putovalo 1 000 uterákov, 120 balení plienok pre dospelých a 600 látkových rúšok. V Žiline sa zo zbierky potešili v Útulku Harmónia a Diecéznej charite. Vyzbierali sme pre nich tri dodávky potravín, drogérie, hygienických potrieb a oblečenia.

V rámci každoročnej predvianočnej zbierky sa zamestnanci finančnej správy rozhodli pomôcť ľuďom v núdzi. Bratislavská zbierka bola určená Nocľahárni sv. Vincenta de Paul, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia Depaul Slovensko. Je to najväčšia nízkoprahová nocľaháreň v strednej Európe, má 200 lôžok. V zariadení poskytuje stravu, nocľah, hygienu a zdravotnú pomoc. 

Nízkoprahový prístup znamená, že služby sú dostupné všetkým bez podmienok, a teda aj ľuďom pod vplyvom alkoholu, v zlom zdravotnom stave, bez dokladov a finančných prostriedkov. Projektová manažérka nocľahárne Agápia Tuchyňová uviedla, že si veľmi vážia ochotu a chuť príslušníkov finančnej správy im pomôcť. Zamestnanci pre nocľaháreň vyzbierali 1 000 kusov uterákov, 120 balení plienok pre dospelých a takmer 600 látkových rúšok, vecí, ktoré zariadenie momentálne najviac potrebuje.

V Žiline sme oslovili Diecéznu charitu, ktorá sa stará o ľudí v núdzi, ktorými sú deti v detskom domove v Považskej Bystrici a ľudia bez domova v Žiline, Čadci a Martine. Okrem zariadení pomáhajú rodinám i jednotlivcom v núdzi v celej Žilinskej diecéze. Pomôcť sme sa rozhodli aj žilinskému Útulku Harmónia, ktorý sa stará o ľudí bez domova. „Tento rok je pre koronakrízu pre nás tak kritický, že sme sa dostali z pohľadu príjmov doslova do existenčných problémov,“ povedala Zdenka Lukáčiková z Diecéznej charity. Pre obe organizácie sme nielen v Žiline vyzbierali  tri dodávky potravín, drogérie, hygienických potrieb, posteľnej bielizne, diek, uterákov aj oblečenia. Hračky, spoločenské hry, športové aj školské potreby putovali deťom do detského domova. 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 126 kB; nové okno]

Informácia: K tlačovej správe prislúcha tiež fotogaléria

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(09. 12. 2020)

Archív noviniek