Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W3

Žilinskí colníci zastavili vodiča pod vplyvom alkoholu

ŽILINA – 22.06.2018: Počas nočnej služby Stanica colného úradu Žilina zaznamenala kuriózny prípad. Kontrolovala vozidlo opitého vodiča, ktorý na seba upútal jazdou v protismere a navyše mal zadržaný vodičský preukaz. 

Kuriózny prípad zaznamenali v noci colníci Stanice colného úradu Žilina, keď sa na ceste za mostom z Čadce - Horelice z príjazdovej cesty pred nich vyrútilo vozidlo. Vodič prešiel následný kruhový objazd v protismere a cez mesto prechádzal vyše sto kilometrovou rýchlosťou. Jazdu ukončil na parkovisku pred obchodným domom. Tam ho hliadka v rámci colnej kontroly vyzvala na predloženie občianskeho preukazu, vodičského preukazu a dokladov od vozidla. Tie pri sebe nemal s vysvetlením, že býva kúsok odtiaľ a zabudol si ich doma. 

Colníci vykonali čiastočnú vnútornú kontrolu vozidla s negatívnym výsledkom. Následne kontaktovali políciu, ktorá zistila u vodiča požitie alkoholu a po podrobnejšom skúmaní tiež skutočnosť, že vodič má zadržaný vodičský preukaz.  

 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 124 kB; nové okno]

  

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(22. 06. 2018)

Archív noviniek