Preskočiť na hlavný obsah

Colníci na Žitnoostrovskom jarmoku

TRNAVA - 23. 09. 2014: Colníci z Veľkého Medera kontrolovali obchodníkov na Žitnoostrovskom jarmoku v Dunajskej Strede. Viac ako polovica z nich porušila zákon o používaní elektronickej registračnej pokladnice.

Počas trvania jarmoku skontrolovali 23 slovenských i zahraničných predajcov, pričom porušenie zákona bolo zistené u  13 z nich. Najčastejším porušením zákona zo strany obchodníkov bolo:

  • nevyobrazenie vzorového pokladničného dokladu pre kupujúcich,
  • nezaevidovanie tržby v pokladnici,
  • nevydanie pokladničného dokladu či vydanie pokladničného dokladu, ktorý však nespĺňal náležitosti zákona.

„U troch predávajúcich zistili i viacnásobné porušenia“, skonštatovala Iveta Švárna, hovorkyňa Colného úradu Trnava. Obchodníci pritom v prípade opakovaných porušení riskujú nielen znásobujúcu sa pokutu, ktorá začína na sume 330 eur, ale aj zrušenie živnosti. Colníci na mieste uložili obchodníkom pokuty v celkovej výške 2 760 eur.

„Napriek neustálym upozorneniam finančnej správy, že colníci a daniari budú kontrolovať dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice na rôznych podujatiach nás mrzí, že predajcovia sa stále nepoučili,“ dodala Iveta Švárna, hovorkyňa Colného úradu Trnava.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 139 kB]

(23. 09. 2014)

Archív noviniek