Preskočiť na hlavný obsah

Keď ide o ľudský život, je jedno, či ste v službe alebo nie

NITRA – 22.09.2023: Byť príslušníkom finančnej správy neznamená len byť v službe a riešiť služobné povinnosti. Služobný výcvik zameraný na konanie vo vypätých situáciách a zachovanie si chladnej hlavy sa príslušníkom finančnej správy zíde aj mimo služby. Dokazuje to prípad príslušníka Colného úradu Nitra, ktorý v čase osobného voľna zachránil ľudský život.

Spolu s príslušníkmi PZ zasahoval pri odobratí zbrane u ženy s psychickými problémami, ktorá držala v ruke strelnú zbraň a zjavne v zlom rozpoložení si bola schopná vziať život. Spoločným zásahom nášho kolegu a príslušníkov PZ jej strelná zbraň bola odobratá a zachránili jej tak život a pritom vlastné ohrozenie obmedzili na minimum.

Vzhľadom na neukončené vyšetrovanie políciou, nie je nateraz možné uviesť ďalšie skutočnosti, no príslušníkovi FS z CÚ Nitra patrí za jeho pomoc pri záchrane života veľký obdiv. Aj to je jeden z príkladov, že vo finančnej správe pracujú ľudia, ktorí majú v úcte ľudský život v službe aj mimo nej.

Dokument:

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(22. 09. 2023)

Archív noviniek