Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie a registrácia používateľa Vyhľadávanie na portáli Aktuálne: dane a clá Ponuka obsahu pre skupiny používateľov Ľavé menu stránky Informačný obsah Pätička stránky

Zákonom chránený živý kontraband

KOŠICE – 03.03.2017: Košickým colníkom sa podaril raritný úlovok. V motorovom vozidle objavili skrýše, v ktorých boli ukryté zákonom chránené operence.

Záver pracovného týždňa košickým colníkom priniesol nevídaný úlovok. Pri náhodnej cestnej kontrole motorového vozidla, ktoré smerovalo za naše hranice, bola pod zadnými sedadlami objavená skrýša, v ktorej boli ukryté zákonom chránené vtáky za desiatky tisíc eur.

Na identifikáciu vtáctva bol prizvaný odborník, riaditeľ košickej zoologickej záhrady. Operence boli identifikované ako Chocholáče severské, Strnádky obyčajné a Hýle lesné, ktoré sú medzi chovateľmi  veľmi žiadané, nakoľko sa jedná o vtáctvo so zaujímavým akustickým prejavom a pekným vzhľadom.

Chránené vtáky vystresované transportom a zajatím boli čím skôr prevezené do rehabilitačnej stanice v Rozhanovciach keďže niektoré z nich už vykazovali známky apatie.

Zatiaľ nie je jasné, odkiaľ štyria pašeráci operence vzali a ani to, kam ich viezli, je však pravdepodobné, že páchatelia tieto operence chceli speňažiť na juhu Európy.

  

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Poslaním FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac ako 2,5 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 123 kB; nové okno]

(03. 03. 2017)

Archív tlačových správ

Tlač obsahu Opýtať sa k téme Nahlásiť problém
Návrat hore