Preskočiť na hlavný obsah

Zlikvidovaná nelegálna výrobňa cigariet v Ružomberku

BRATISLAVA, 14.08.2018: Finančná správa v súčinnosti s Policajným zborom Slovenskej republiky odhalila ďalšiu nelegálnu výrobňu cigariet. Colníci  Colného úradu Žilina zaistili viac ako 21 mil. kusov cigariet a takmer 15 ton tabakovej suroviny, vrátane kompletnej technologickej linky na spracovanie tabaku a výrobu cigariet. Predbežná škoda len na spotrebných daniach bola vyčíslená na 3 183 250 eur.  Ide o ďalší z obrovských zásahov proti podvodom v oblasti spotrebných daní za pomerne krátky čas.  

Vo štvrtok 09.08.2018 vykonali colníci Colného úradu Žilina v spolupráci s príslušníkmi PPU KR PZ v Žiline a policajtami OR PZ v Ružomberku súčinnostnú kontrolnú akciu v nebytových priestoroch bývalého poľnohospodárskeho družstva v Ružomberku. Zameraná bola na kontrolu nelegálnej činnosti spojenej so správou spotrebných daní.

Finančná správa zaistila približne 21,5 mil. kusov neoznačených cigariet, tabakovú surovinu v objeme približne 15 ton, kompletnú technologickú linku na spracovanie tabaku a výrobu cigariet, prípravky na fermentáciu a obaly na cigarety známej značky.

V roku 2018 ide už o druhý prípad, pri ktorom bola zlikvidovaná nelegálna výrobňa cigariet. Podobný záchyt sa podaril finančnej správe v júni v Revúcej. Pri akcii vtedy zaistili pracovníci z Kriminálneho úradu finančnej správy 10,5 mil. kusov cigariet a 5 915 kg tabakovej suroviny.

Slovensko je v oblasti pašovania cigariet skôr tranzitnou krajinou. V oboch zmienených výrobniach sa vyrábali falšované cigarety rovnakej svetoznámej značky.

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(14. 08. 2018)

Archív noviniek