Preskočiť na hlavný obsah

Colníci naháňali zlodeja peňazí

ŽILINA – 14.09.2020: Muža, ktorý prepadol čerpaciu stanicu na Kysuciach a ušiel, spozorovala hliadka príslušníkov finančnej správy zo žilinského colného úradu v neďalekom lesnom poraste. Odcudzenú finančnú hotovosť mal vo vrecku nohavíc.

Príslušníkov finančnej správy po príchode do priestorov čerpacej stanice na Kysuciach informovala obsluhujúca, že pred niekoľkými minútami ju prepadol muž, ktorý jej odcudzil finančnú hotovosť vo výške približne 1 000 eur. Mal mať pri sebe nôž.

Po tom ako sa na miesto dostavila privolaná policajná hliadka a požiadala o súčinnosť pri pátraní po podozrivej osobe, sa príslušníci finančnej správy pustili do hľadania. Informácie o výzore muža ako aj o priebehu udalosti mali od svedka z priľahlého parkoviska. Po približne dvoch hodinách zdolávania hustých porastov, brodenia sa potokom a za výdatného dažďa spozorovali v kríkoch muža, ktorého vzhľad zodpovedal popísanému opisu.

Hliadky osobu obkľúčili, spacifikovali a obmedzili na osobnej slobode, pretože kládla odpor. Pri bezpečnostnej prehliadke jej v zadnom vrecku nohavíc našli vyššie spomínanú finančnú hotovosť. Zistili, že ide o 18-ročného mladíka z obce Kelčov. Na pokračovanie v ďalších úkonoch si ho prevzala výjazdová skupina Okresného riaditeľstva PZ SR Čadca.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 106 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(14. 09. 2020)

Archív noviniek