Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 11

Zmeny prevádzky na slovensko-ukrajinskom železničnom hraničnom priechode Čierna nad Tisou - Čop

MICHALOVCE/SOBRANCE – 25.10.2019: Na slovensko–ukrajinskom železničnom hraničnom priechode Čierna nad Tisou Čop budú v čase od 27.10.2019 od 8:00 hod. do 31.10.2019 do 5:50 hod. zavedené zmeny v kontrolách železničnej dopravy. Dôvodom je obnova železničného hraničného priechodu Čierna nad Tisou – Čop v súlade so schengenskými kritériami.  

Colný úrad Michalovce a Riaditeľstvo hraničnej a cudzineckej polície Sobrance upozorňujú cestujúcu a podnikateľskú verejnosť, že z dôvodu obnovy železničného hraničného priechodu Čierna nad Tisou – Čop, v súlade so schengenskými kritériami, budú v čase od 27.10.2019 od 8:00 hod. do 31.10.2019 do 5:50 hod. prebiehať práce na výmene kontajnerových zostáv slúžiacich na colné a pasové kontroly. Kontrola osobnej vlakovej dopravy sa bude vykonávať pred železničnou stanicou Čierna nad Tisou.  Nástup a výstup  cestujúcich do a z vlakových súprav budú usmerňovať príslušníci hraničnej  kontroly policajného zboru v súčinnosti s príslušníkmi finančnej správy. 

Výmena kontajnerovej zostavy sa nedotkne kontroly nákladných vlakov, ktoré budú kontrolované v štandardnom režime.

 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 140 kB; nové okno]

 

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Poslaním FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovým a colným  podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac ako 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(25. 10. 2019)

Archív noviniek