Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Zmrzlinári porušujú zákon

Banská Bystrica – 31.08.2016: Colníci Colného úradu Banská Bystrica si posvietili na predajcov zmrzliny. Kontrolnú akciu zameranú na dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice vykonali v 12 mestách, pričom udelili pokuty vo výške viac ako 1 600 eur.

Cieľom kontrolnej akcie bolo zistiť, či predajcovia zmrzliny evidujú prijaté platby v hotovosti v elektronickej registračnej pokladnici prípadne virtuálnej registračnej pokladnici, a či zákazníkom vydávajú potvrdenie o zaplatení.

Kontroly urobili u 15 predajcoch, či už išlo o prevádzku zmrzliny, cukrárne alebo nákupného centra. Kontroly boli vykonané v 12 mestách, z toho v 9 zistili nedodržiavanie zákona. Colníci za tieto porušenia udelili v 5 prípadoch pokutu v celkovej výške 1 650 eur. Štyri prípady boli postúpené na ďalšie konanie z dôvodu opakovaného porušenia zákona.

Colný úrad Banská Bystrica upozorňuje, že v uvedených kontrolách bude aj naďalej pokračovať.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 196 kB; nové okno]

(31. 08. 2016)

Archív tlačových správ