Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Finančná správa varuje pred zneužitím odhodených bločkov

BRATISLAVA – 21. 10. 2013: Finančná správa upozorňuje občanov, aby si dávali pozor na bločky, ktoré dostanú pri nákupe a následne ich odhodia. Na strednom Slovensku sme totiž zaznamenali prípady ich zneužitia. Cudzie osoby si zobrali odhodený blok a vydávali nákup za svoj. Situáciu musela riešiť polícia.

Občania nahlasujú na finančnú správu prostredníctvom mailu pokladnica@financnasprava.sk aj podnety, ktoré nehovoria o nevydaných či falošných bločkoch. Píšu svoje skúsenosti, ktoré súvisia s bločkami. Na spomínanú adresu prišlo aj nasledovné upozornenie:

„Nakúpila som v supermarkete a lístok som nechala pri pokladni, vždy to tak nechávam, veď to predavačka vyhodí. Ale tentoraz vzal lístok muž, ktorý stál v rade za mnou. Keď som prišla k autu, začal kričať na celé parkovisko, že som mu ukradla košík s nákupom, že má na to blok (ten môj vyhodený) a zavolal policajtov. Zachránilo ma, že som platila kartou. Keď to muž počul, ušiel. Inak by som, podľa policajta, mala problém, pretože doklad o zaplatení mal on, nie ja. Takéto prípady sú vraj čoraz častejšie...“

Finančná správa preto vyzýva občanov, aby si pri svojom nákupe odkladali bločky z pokladne a vyhadzovali ich až na bezpečnom mieste (doma). Zároveň tak môžu blok v pokoji skontrolovať, presvedčiť sa, či je v súlade so zákonom alebo ho zaregistrovať do bločkovej lotérie.

Mailová schránka pokladnica@financnasprava.sk je tu pre občanov aj naďalej a preto ich vyzývame, aby nám posielali svoje podnety. Podozrivý pokladničný blok odporúčame oskenovať a poslať ho emailom. Ak občan pokladničný blok vôbec nedostal, je potrebné nahlásiť presnú adresu prevádzky, čas a dátum nákupu a nechať na seba kontakt pre prípad, že bude potrebné údaje spresniť. Podnety môžu občania nahlásiť aj poštou na adrese:

Finančné riaditeľstvo
Mierová 23
Bratislava 815 11

Heslo „pokladnica“

Pri všetkých podnetoch, ktoré od občanov dostávame, zostávajú nahlasovatelia v anonymite.

Podľa zákona o elektronických registračných pokladniach má pokladničný blok obsahovať DKP (daňový kód pokladne), číslo pokladničného bločka a logo MF.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 198 kB]

(21. 10. 2013)

Archív tlačových správ