Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Nová úprava pozemkových spoločenstiev   (08. 11. 2013)

Pozemkové spoločenstvá čakajú zmeny. Do konca februára budúceho roka ich pravdepodobne čaká návšteva daňového úradu. Nový zákon o pozemkových spoločenstvách počíta s tým, že pozemkové spoločenstvo je právnickou osobou a vzniká dňom zápisu do registra pozemkových spoločenstiev. Register vedie obvodný lesný úrad. 

Trnavskí colníci preventívne kontrolovali hranice s Českou republikou   (06. 11. 2013)

Colníci spolu s políciou dnes doobeda obsadili odpočívadlo na diaľnici D2 v Sekuliach v smere do Českej republiky. Ich prehliadke sa nevyhli nákladné, dodávkové, ale ani osobné automobily.

Novinky pre výrobcov a predajcov pokladníc   (05. 11. 2013)

Novela zákona o elektronickej registračnej pokladnici začne platiť už o necelé dva mesiace. Novinky prináša okrem samotných podnikateľov aj pre výrobcov a predajcov pokladníc. Smerujú najmä k potlačeniu podvodov s pokladnicami. 

Zmena registračných čísel   (04. 11. 2013)

inančné riaditeľstvo Slovenskej republiky oznamuje, že pristúpilo ku zmene niektorých vydaných registračných čísel daňovým subjektom v rámci vykonanej registrácie na spotrebnej dani z elektriny, uhlia a zemného plynu.

Kontrolný výkaz DPH   (04. 11. 2013)

Kontrolný výkaz DPH (KV DPH) je už k dispozícii širokej verejnosti. Finančná správa ho dnes zverejnila na svojich webových stránkach.

Akcia „Diamant“   (02. 11. 2013)

Daňová KOBRA opäť zasahovala. Päť firiem si medzi sebou fakturovalo fiktívne obchody so syntetickým diamantovým práškom. Výsledkom bol nadmerný odpočet za takmer 2 mil. eur, ktorý žiadali preplatiť. Tieto peniaze tak namiesto u podvodníkov zostávajú v štátnom rozpočte.