Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Preverili sme bufety na hrádzi   (09. 09. 2013)

Takmer žiadny z bufetov na bratislavskej hrádzi nevydáva zákazníkom bločky a teda nedodržiava zákon o elektronickej registračnej pokladni. Uplynulý víkend kontrolóri finančnej správy preverili 18 bufetov – chyby našli v 15 prevádzkach. Počas akcie udelili pokuty v celkovej výške 3 030 eur.

Kynológovia finančnej správy dostali nové autá   (06. 09. 2013)

Kľúče od deviatich nových áut si dnes prevzali v Bratislave psovodi finančnej správy. Autá bude využívať sedem colných úradov – v Bratislave, Trnave, Trenčíne, Banskej Bystrici, Prešove, Košiciach a Michalovciach. Ich nákupná cena je 200 760,56 eur, ktoré boli uhradené z prostriedkov Európskej únie.

Vyšetrovanie daňových podvodov skupiny z východného Slovenska   (04. 09. 2013)

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v spolupráci s finančnou správou obvinil počas posledných mesiacov celkovo 12 osôb z daňových trestných činov (tri obvinenia boli vznesené v júni a jedno v júli 2013). Medzi obvinenými figuruje aj Eleonóra M. 

Finančná správa na leteckých dňoch zaujala tisícky návštevníkov   (03. 09. 2013)

Expozícia finančnej správy na medzinárodných leteckých dňoch SIAF 2013 pritiahla cca 44 000 návštevníkov prehliadky. Vystavenú techniku a pozdrav od čestnej stráže si nenechal ujsť ani prezident SR Ivan Gašparovič. Stanovište so statickými ukážkami si prezrel spolu s Ministrom obrany SR Martinom Glváčom, štátnym tajomníkom Ministerstva financií SR Petrom Pellegrínim a prezidentom Finančnej správy Františkom Imreczem.