Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Pozor na suveníry z dovoleniek   (05. 06. 2014)

Radi by ste si zo svojich zahraničných ciest priniesli krásny suvenír? Dajte si pozor - obchod s ohrozenými druhmi živočíchov, rastlín a výrobkov z nich je medzinárodne kontrolovaný. Môže sa teda stať, že si kúpite kabelku z hadej kože, no domov si ju neprinesiete.

Znefunkčnenie telefónnej linky   (05. 06. 2014)

Colný úrad Prešov oznamuje podnikateľskej verejnosti, že z dôvodu nasadenia novej technológie na svojej telefónnej ústredni došlo zo strany externého dodávateľa k znefunkčneniu telefónneho spojenia spôsobom 051/7357 XXX (príslušná klapka). Tento stav pretrváva už od 02.06.2014 a jeho ukončenie nie je známe. Na prechodné obdobie môže podnikateľská verejnosť využiť inú alternatívu telefónneho spojenia.

Posledné dni na odložené daňové priznanie   (04. 06. 2014)

Viac ako 100 000 občanov a firiem si odložilo podanie daňového priznania na jún tohto roka. Posledný deň na podanie je pre nich o necelé štyri týždne. Do 30. júna 2014 je potrebné nielen podať daňové priznanie, ale daň aj zaplatiť.

Buďte opatrní pri poskytovaní identifikačných údajov   (03. 06. 2014)

Opäť úradujú falošní pracovníci finančnej správy. Tentoraz sa zamerali na získavanie prihlasovacích údajov k elektronickej komunikácii. Daňovníkom odporúčame svoje identifikačné údaje nikomu neposkytovať.

Daňová kobra – prípad „Synovec“   (02. 06. 2014)

Daňová kobra odhalila podvody s minerálnym olejom. V tomto prípade je škoda vyčíslená na 9,5 mil. eur. Nakoľko bola spôsobená škoda vo veľkom rozsahu, hrozí vinníkom v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.

Prevážali troch maloletých z Afriky   (02. 06. 2014)

Počas nočnej služby zo soboty na nedeľu zastavili bratislavskí colníci auto s nemeckým EČV. Dvaja vodiči tvrdili, že nič neprevážajú, no colníci našli pri kontrole troch maloleté osoby z Gambie (Afrika). Prípad už rieši cudzinecká polícia.