Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Colný úrad Nitra ponúka bezodplatne tovar na humanitárne účely   (09. 11. 2015)

Colný úrad Nitra oznamuje humanitárnym organizáciám, že môže bezodplatne poskytnúť tovar na humanitárne účely. V ponuke je 842 kusov drevených paliet vhodných na vykurovanie obytných alebo neobytných priestorov.

Daň z motorových vozidiel – súhrn noviniek   (05. 11. 2015)

Podnikateľov, ktorí používajú automobily na podnikanie a v januári 2016   budú podávať daňové priznanie (DP) k dani z motorových vozidiel, čaká niekoľko noviniek.  Podstatnými  zmenami pre daňovníkov je zjednotenie sadzieb dane pre celé Slovensko,  zmena  miestnej príslušnosti a zavedenie jednotného čísla účtu, na ktorý budú daňovníci platiť daň z motorových vozidiel.

Pašovanie cigariet je stále výnosným biznisom   (04. 11. 2015)

Dňa 04.11.2015 likvidovali prešovskí colníci v košickej spaľovni tento rok už tretiu várku cigariet a tabaku v hodnote takmer 30 000 eur. Únik na spotrebnej dani na 1 200 kg cigariet a tabaku bol vyčíslený vo výške 91 103 eur.

Neziskovky dostali takmer 55 miliónov eur   (04. 11. 2015)

Desiatky tisíc daňových subjektov, ktoré podali do konca septembra daňové priznanie a finančná správa ich už spracovala, prejavilo záujem darovať organizáciám uvedeným na zozname prijímateľov za rok 2014 časť svojich daní.

Rekonštrukcia na bývalom HP Petržalka - Berg už v polovici   (03. 11. 2015)

Na Slovensku je niekoľko bývalých hraničných priechodov, viaceré z nich sú v dezolátnom stave. Nepatria však finančnej správe. Po vstupe do Schengenu sme ich delimitovali mestám, obciam či NDS alebo polícii. V majetku finančnej správy ostal komplex objektov a to na bývalom hraničnom priechode Petržalka - Berg (Slovensko - Rakúsko) a hraničné priechody na úseku štátnej hranice s Ukrajinou, ktoré tvoria vonkajšiu hranicu EÚ. Práve bývalý hraničný priechod Petržalka - Berg dostáva v tomto období nový šat.

Kontroly počas „Dušičiek"   (03. 11. 2015)

Počas uplynulých dní vykonali bratislavskí colníci kontrolu s názvom „Dušičky“ a zamerali sa na dodržiavanie zákona o elektronickej registračnej pokladnici (ERP) v blízkosti cintorínov, kvetinárstiev a domov smútku.

Muž tvrdil, že marihuanu našiel v tráve   (03. 11. 2015)

Po víkendovej kontrole prepravovaného tovaru skončil muž z Kysuckého Nového Mesta v rukách polície. Na výzvu žilinských colníkov z vrecka bundy vybral tri igelitové vrecká naplnené sušenou rastlinou.