Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Vrátené dane   (13. 05. 2015)

Finančná správa spracovala do konca minulého týždňa všetky daňové priznania, na ktorých boli preplatky na daniach. Občanom či firmám príde na účty viac ako 292 miliónov eur.

Automaty na výrobu cigariet   (12. 05. 2015)

Väčšina cigariet na trhu pochádza z podnikov na výrobu tabakových výrobkov. Pre vlastnú spotrebu si ich možno zhotoviť aj vlastnoručne, zo zdaneného tabaku. Automaty, ktoré sa vyskytli v obchodných domoch, nie sú legálnou alternatívou na výrobu cigariet.

Pozor na limit výroby domácej pálenky   (07. 05. 2015)

Za kvalitnú „domácu“ pálenku z dopestovaného ovocia zaplatí pestovateľ v pálenici o polovicu nižšiu spotrebnú daň. Lacnejší lieh nesmie presiahnuť množstvo 43 litrov čistého alkoholu. Od minulého roka riešili žilinskí colníci 24 prípadov nadlimitnej výroby liehu. Kvôli nepravdivým údajom v dokladoch dostali zákazníci liehovarov pokuty.

Záchyt neoznačených cigariet   (07. 05. 2015)

Koncom uplynulého týždňa zadržali prešovskí colníci neďaleko Vranova nad Topľou cigarety, ktoré neboli označené žiadnou kontrolnou známkou. Išlo o 38 520 kusov cigariet. Únik na spotrebnej dani bol vyčíslený na 3 648 eur.

Oddelenie internetovej kriminality na KÚFS   (06. 05. 2015)

Kriminálny úrad finančnej správy (KÚFS) zriadil špecializované oddelenie internetovej kriminality. V tejto súvislosti dávame do pozornosti tzv. „Zelenú linku“ finančnej správy. Bezplatná telefonická linka je tu pre všetkých v prípade, že chcú oznámiť podozrenie z trestnej činnosti. Podnety môže verejnosť nahlasovať na telefónnom čísle 0800 110 110.

Viac ako 200 000 bločkov   (05. 05. 2015)

Zavedenie virtuálnej registračnej pokladnice (VRP) na trh bolo úspešné. Dokazujú to aj štatistiky za prvý mesiac fungovania. Podnikatelia prostredníctvom už vydali svojim zákazníkom viac ako 200 000 bločkov. Stovky ľudí si zároveň stiahli aplikáciu na overovanie týchto bločkov.

V Nitrianskom kraji sú obchodníci nepoučiteľní   (05. 05. 2015)

V prvom štvrťroku 2015 vykonali nitrianski colníci 532 kontrol zameraných na správne používanie elektronickej registračnej pokladnice, pričom výsledky kontrol sú opäť alarmujúce: porušenie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice zistili až v 243 prípadoch, čo predstavuje viac ako 45 % všetkých kontrolovaných pokladníc. Za uvedené porušenia boli udelené pokuty na mieste vo výške 52 070 €.