Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Na výrobu „čučoriedkovice“ treba aj povolenie z colného úradu   (11. 11. 2016)

Pri kontrole obchodu so suvenírmi na Orave našli colníci z Trstenej na predajnom pulte aj pod ním fľaše naplnené liehom s lesným ovocím. Obchodník mal tento nápoj vyrábať doma, pričom na to nemal potrebné povolenie.

Klamali zákazníkov falošným tovarom   (11. 11. 2016)

Nitrianski colníci zaistili v uplynulom období viac ako 200 kusov priemyselného tovaru, ktorý vykazoval znaky falzifikátov. Držitelia práva duševného vlastníctva vyčíslili svoju škodu na viac ako 20 000 eur.

Pripravte sa na zablokované hranice s Ukrajinou   (11. 11. 2016)

Colný úrad Michalovce upozorňuje verejnosť, že dňom 12.11.2016 môžu byť hraničné priechody s Ukrajinou v osobnej doprave zablokované. V nákladnej doprave na vstupe z Ukrajiny na Slovensko očakávame zvýšené čakacie doby.

Dopredaj cigár a cigariek so znakom „A“ na kontrolnej známke sa predĺži   (09. 11. 2016)

Pôvodný termín na dopredaj cigár a cigariek so znakom „A“ na kontrolnej známke, ktorý mal byť 31. decembra 2016, sa chystá predĺžiť o rok.

Mlčať zlato, hovoriť striebro   (09. 11. 2016)

Zaujímavou komoditou na pašovanie vo vnútrozemí európskeho spoločenstva sú cigarety a tabak. Nedávna skúsenosť košických colníkov, rozšírila zoznam o kategóriu cenné kovy.

Staré „kolky“ platia dlhšie   (08. 11. 2016)

Dopredaj fliaš alkoholu so starými kontrolnými známkami (kolkami) sa predlžuje. Ide už o štvrté predĺženie tohto termínu.

V dlažbe sa pokúsil cez hranicu prepašovať takmer päťdesiattisíc kusov cigariet   (04. 11. 2016)

Colníci Colného úradu Michalovce odhalili na hraničnom priechode Ubľa v doobedňajších hodinách 49 480 kusov pašovaných cigariet v ukrajinskej dodávke. Cigarety označené „For Duty free only“ boli dômyselne ukryté v prepravovanej dlažbe. Finančný únik na cle a daniach predstavuje 6 726,11 eur.

Nelegálne cigarety v Komárne   (04. 11. 2016)

Nitrianski colníci pri výkone daňového dozoru odhalili v územnom obvode colného úradu nelegálnu držbu cigariet. Občania, ktorí nevedeli preukázať pôvod a nadobudnutie týchto cigariet, hrozí pokuta až do výšky 33 193,91 eur. Nelegálne cigarety colníci zničia.

Daňové úrady už môžete hodnotiť   (04. 11. 2016)

Od začiatku novembra môže verejnosť hodnotiť daňové úrady prostredníctvom nezávislého hodnotiaceho nástroja Staffino. Finančná správa je prvá štátna inštitúcia na Slovensku, ktorá sa do takéhoto systému hodnotenia zapojila.

Cigary a cigarky so znakom „A“ končia   (03. 11. 2016)

Obchodníci, ktorí vo svojich prevádzkach ponúkajú zákazníkom cigary a cigarky s so znakom „A“ na kontrolnej známke tak môžu robiť už len do konca roka.

Taxikári pod drobnohľadom nitrianskych colníkov   (03. 11. 2016)

Pri kontrolách dodržiavania zákona o elektronickej registračnej pokladnici (ERP) zo strany taxikárov zistili nitrianski colníci aj to, že štyri kontrolované osoby vykonávajú taxislužbu v rozpore so zákonom upravujúcim podmienky prevádzkovania osobnej dopravy. Okrem sankcií za porušenie zákona o ERP hrozí týmto osobám za porušenie Zákona o cestnej doprave pokuta až do výšky 15 000 eur.

Nelegálni migranti   (02. 11. 2016)

Sedemnásť nelegálnych migrantov zadržali colníci počas sviatkov pri vstupe na Slovensko. Prevádzač bol Talian a spolu s migrantmi skončil v rukách polície.

Likvidácia nelegálneho tabaku a cigariet   (02. 11. 2016)

Prešovskí colníci likvidovali v košickej spaľovni nelegálny tabak a cigarety v celkovej hodnote takmer 120 000 eur.

Colníci vo Vyšnom Nemeckom odhalili nelegálny dovoz halucinogénnej huby   (02. 11. 2016)

Na colnom hraničnom priechode Vyšné Nemecké odhalili colníci nelegálny dovoz húb neznámeho pôvodu vykazujúcich znaky rodu lysohlávka. Pokúsil sa ich previezť občan s trvalým pobytom na Ukrajine s maďarským cestovným pasom vo vozidle s ukrajinskými evidenčnými číslami. Prípad podľa kompetencie prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Michalovciach.