Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W4

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Deň otvorených dverí úspešný   (08. 02. 2016)

Daňový úrad pre vybrané daňové subjekty (DÚ VDS) už po štvrtýkrát usporiadal Deň otvorených dverí. Zúčastnilo sa ho takmer 50 zástupcov daňových subjektov. Vzájomný dialóg a osveta sú osvedčeným nástrojom podpory dobrovoľného plnenia daňových povinností.

Informácia o čiastočnom obmedzení prevádzky na slovensko-ukrajinskom hraničnom priechode Veľké Slemence – Maly Selmenci   (08. 02. 2016)

Na slovensko–ukrajinskom cestnom hraničnom priechode Veľké Slemence – Maly Selmenci bude dňa 11.02.2016 v predpokladanom čase od 7:30 hod. do 16:30 hod. čiastočne obmedzená prevádzka na slovenskej strane hraničného priechodu.

Zmeny pri dobrovoľnej registrácií DPH   (05. 02. 2016)

Zámerom zmeny zákona o DPH je zlepšenie podmienok pri registrácii pre daň z pridanej hodnoty (DPH) a uľahčenie plnenia daňových povinností osobám, ktoré sú platiteľmi DPH. Kvalitu podnikateľského prostredia v oblasti DPH by mali zlepšiť opatrenia, ktorých cieľom je odstránenie administratívnych prekážok podnikania.

V Starej Bystrici odhalili čiernu pálenicu   (05. 02. 2016)

Včera v poobedňajších hodinách odhalili colníci zo Žiliny v Starej Bystrici nelegálnu pálenicu. Pri záťahu bola akurát v prevádzke a v jej blízkosti sa nachádzali aj dva sudy plné tekutiny s liehovou arómou.

Výnimky z daňových licencií   (03. 02. 2016)

Novela zákona o dani z príjmov prináša od januára nové pravidlá aj v zdaňovaní príjmov právnických osôb. Niektoré zmeny uľahčia podnikanie. Od platenia daňovej licencie budú napríklad oslobodené aj pozemkové spoločenstvá a daňové subjekty, ktoré podali návrh na zrušenie spoločnosti bez likvidácie.

Deň otvorených dverí 4. februára   (02. 02. 2016)

Daňový úrad pre vybrané daňové subjekty (DÚ VDS) so sídlom v Bratislave nadväzuje na niekoľkoročnú tradíciu organizovania Dňa otvorených dverí. Už 4. februára 2016 sa v priestoroch daňového úradu na Radlinského 37 uskutoční stretnutie so zástupcami daňových subjektov, ktoré prešli od 1. januára tohto roku pod jeho správu.

Marihuanu ukrýval v rukávoch zimnej bundy   (02. 02. 2016)

Žilinskí colníci so služobným psom našli v zimnej bunde u muža dve igelitové vrecká so sušenou rastlinou. Cestoval vo vozidle prichádzajúcom z Českej republiky, keď ho na Kysuciach zastavila službukonajúca hliadka. Pre podozrenie z prechovávania omamných a psychotropných látok prípad riešia policajti.