Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W4

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Záchyt chráneného kaktusu z USA   (08. 03. 2016)

Z rastlinky kaktusu sa zrejme nikdy nebude tešiť pani z Bytče, ktorá si ho objednala z USA. Pre chýbajúce povolenie na dovoz jej tovar nemohol byť prepustený. Teraz je uskladnený v botanickej záhrade.

Najčastejšie chyby v daňových priznaniach   (07. 03. 2016)

Daňové priznanie k dani z príjmov za minulý rok, je povinný podať daňovník, fyzická osoba, ak jeho celkové zdaniteľné príjmy za rok 2015 presiahli sumu 1901,67 eura. Na podanie ostávajú posledné tri týždne.

Zaistené chránené druhy v roku 2015   (04. 03. 2016)

Aj v roku 2015 zaznamenali colníci viacero záchytov tovarov podliehajúcich dohovoru CITES, ktorým chýbali platné dokumenty, potrebné na dovoz. Zadržané chránené rastliny, či živočíchy zväčša zostanú vlastníctvom štátu.

Na úradoch tiekla krv   (02. 03. 2016)

Stovka zamestnancov finančnej správy sa pridala k valentínskej kvapke krvi. Podujatie zorganizovala finančná správa v spolupráci Národnou transfúznou službou (NTS) už po tretí raz.