Preskočiť na hlavný obsah
Server 15

Novinky

Akcia Bažant odhalila nelegálne cigarety   (22. 04. 2021)

Viac ako stotisíc cigariet bez platnej kontrolnej známky a zadržaná peňažná hotovosť vo výške 90 tisíc eur. To je výsledok ďalšej úspešnej akcie pod názvom Bažant. Akciu zrealizoval Kriminálny úrad finančnej správy vo Vranove nad Topľou.

Spustili sme saldokonto   (15. 04. 2021)

Daňovníci budú mať od dnes lepší prehľad o svojich daňových povinnostiach. Finančná správa pre svojich klientov spustila prezeranie údajov osobného účtu, tzv. saldokonto. Táto nová elektronická služba finančnej správy bude dostupná online a overenie údajov bude pre klientov zadarmo. Využiť by ju mohlo približne 750 tisíc daňových subjektov, ktorí s finančnou správou komunikujú elektronicky. Ďalším proklientskym opatrením, na ktorom finančná správa pracuje, bude zavedenie obojsmernej komunikácie.

Plánovaná údržba Portálu FS – 14.04.2021   (14. 04. 2021)

Oznamujeme verejnosti, že dňa 14.04.2021 v čase od 22:00 hod. do 23:59 hod. bude prebiehať plánovaná údržba Portálu FS. V uvedenom čase bude portál FS a jeho služby nedostupné. Nedostupné bude aj podávanie pomocou aplikácie eDane. Ospravedlňujeme sa za prípadné komplikácie.

Nové pravidlá pre preclievanie   (14. 04. 2021)

Od 1. júla tohto roka budú platiť nové pravidlá pre preclievanie. Nakupujúci budú musieť povinne preclievať všetky zásielky z tzv. tretích krajín. Zároveň pribudne povinnosť zaplatiť aj daň z pridanej hodnoty (DPH) pri tovare v zásielkach s nízkou hodnotou. Zmeny sú súčasťou celoeurópskeho projektu eCommerce.

eKasy čaká výmena autentifikačných údajov   (13. 04. 2021)

Podnikatelia, ktorí používajú na evidenciu tržieb eKasu by nemali zabudnúť na výmenu autentifikačných údajov (AU). Postupne dochádza k ukončeniu ich platnosti. Výmenu môžu podnikatelia urobiť ešte pred uplynutím platnosti týchto údajov. Používateľov VRP sa táto povinnosť netýka.

Plánovaná odstávka Ústredného portálu verejnej správy www.slovensko.sk 14.04.2021 - 15.04.2021   (13. 04. 2021)

Oznamujeme verejnosti, že v dňoch 14.04.2021 od 22:00 hod. do 15.04.2021 do 04:00 hod. bude prebiehať technická odstávka Ústredného portálu verejnej správy. Z tohto dôvodu nebude v uvedenom čase dostupné prihlasovanie na Ústrednom portáli verejnej správy www.slovensko.sk, preto sa používatelia Portálu FS nebudú môcť dočasne registrovať na Portál FS a prihlásiť do svojej osobnej internetovej zóny pomocou eID karty a KEP. Prihlásenie pomocou ID a hesla a podpisovanie dokumentov EZ bude funkčné.

Pre klientov spúšťame saldokonto   (12. 04. 2021)

Finančná správa pripravila pre daňovníkov ďalšie proklientske opatrenie. Posilňuje elektronickú komunikáciu a vo štvrtok spustí prezeranie údajov osobného účtu, tzv. saldokonto. Vďaka nemu budú mať klienti finančnej správy prehľad o stave svojho osobného účtu. Saldokonto bude dostupné pre všetkých klientov, ktorí majú aktívnu elektronickú schránku na portáli finančnej správy.

Naďalej pozor na podvodné e-maily   (09. 04. 2021)

Finančná správa apeluje na občanov, aby sa nenechali nachytať. Neznámy odosielateľ v mene finančnej správy naďalej rozposiela daňovníkom email, v ktorom ich láka na vrátenie určitej sumy po vyplnení priloženého formulára na vrátenie platby. Finančná správa takéto maily neodosiela a daňovníkom odporúča, aby na ne v žiadnom prípade nereagovali ani neposkytovali svoje údaje, aby občania zbytočne neprichádzali o svoje peniaze a nenaleteli podvodníkom, ktorí ich chcú len zneužiť. Finančná správa túto situáciu rieši, nakoľko neznámy útočník neustále presúva phishingový obsah na inú lokalitu.

Plánovaná údržba Portálu FS - 06.04.2021   (01. 04. 2021)

Oznamujeme verejnosti, že 06.04.2021 od 18:00 hod. do 23:59 hod. bude prebiehať plánovaná údržba Portálu FS.

Nezabudnite na výmenu autentifikačných údajov v eKase   (01. 04. 2021)

Po dvoch rokoch od štartu projektu eKasa si musia podnikatelia vymeniť autentifikačné údaje (AU) nahraté v online registračných pokladniciach (ORP). Finančná správa preto dnes zasiela softwarningové upozornenia, v ktorých takmer 76 tisíc používateľom eKasy opäť pripomenie túto povinnosť. Výmenu môžu podnikatelia urobiť ešte pred uplynutím platnosti týchto údajov. Používateľov VRP sa táto povinnosť netýka.

Prijali sme vyše 682 tisíc daňových priznaní   (01. 04. 2021)

Viac ako 682 tisíc daňovníkov si splnilo svoju zákonnú povinnosť a podalo v termíne do 31. marca tohto roka (vrátane) daňové priznanie k dani z príjmu za minulý rok. Viac ako 277 tisíc daňovníkov využilo možnosť posunúť si lehotu na splnenie tejto povinnosti štandardným spôsobom, pričom využívali aj zjednodušenú formu, a to oznamovanie emailom. Zaznamenali sme aj ďalšie zvýšenie elektronického podávania daňových priznaní.

Prijali sme už vyše 633 tisíc daňových priznaní   (31. 03. 2021)

Dnes je posledný deň na podanie daňového priznania k dani z príjmu za minulý rok. Túto povinnosť si zatiaľ splnilo 633.951 daňovníkov. Viac ako polovica z nich na podanie daňového priznania využila elektronický spôsob. Klienti pritom využívajú aj možnosť oznámiť odklad okrem štandardného postupu aj zjednodušenou formou, a to emailom.

Oznámiť odklad daňového priznania emailom môžu všetci daňovníci   (30. 03. 2021)

Oznámiť predĺženie lehoty na podanie daňového priznania emailom budú môcť všetky daňové subjekty, teda aj povinne elektronicky komunikujúci klienti. Túto zmenu schválil v utorok parlament. Cieľom tohto opatrenia je rozšíriť a zjednodušiť klientom komunikáciu s finančnou správou v čase pandémie. Návrh zákona ešte musí podpísať prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Incident pri podávaní DP na portáli FS   (29. 03. 2021)

Zaznamenali sme incident na portáli finančnej správy, prosíme, podávajte daňové priznanie cez eDane.

Daňové call centrum finančnej správy predlžuje svoje úradné hodiny   (29. 03. 2021)

Daňové call centrum finančnej správy 29. marca predlžuje svoje úradné hodiny. Do polnoci bude poskytovať na voľbe č.1 informácie k elektronickej komunikácii a technickej podpore, v prípade ostatných volieb budú konzultanti poskytovať informácie do 19:00 hod.

Už len tri dni na podanie daňového priznania   (29. 03. 2021)

Na podanie daňového priznania k dani z príjmu za minulý rok zostávajú už len posledné tri dni. Túto povinnosť si zatiaľ splnilo 547.083 daňovníkov z celkového počtu približne 1,2 milióna daňových priznaní. Ak klienti nemôžu podať daňové priznanie pre pandémiu koronavírusu, stále môžu finančnej správe oznámiť predĺženie lehoty na podanie daňového priznania.

“McDane“ sú späť   (26. 03. 2021)

Daňové priznanie bude možné v tomto roku podať bez toho, aby ste vystúpili z auta. Preberanie daňových priznaní formou drive in bude zabezpečené na najfrekventovanejšom daňovom úrade v bratislavskej Petržalke v dňoch od 30. marca do 31. marca. Dostupnejšie v posledných troch marcových dňoch budú aj ostatné daňové úrady na Slovensku, ktoré budú mať predĺžené úradné hodiny.

Plánovaná odstávka IS CEP – 27.3.2021   (26. 03. 2021)

Oznamujeme obchodnej verejnosti, že 27.3.2021 (sobota) bude v čase od 22:00 hod. do 22:30 hod. vykonaná plánovaná odstávka produkčného systému finančnej správy - IS CEP (Centrálny elektronický priečinok - Elektronické komunikačné rozhranie pre vybrané služby v rámci colných systémov) z dôvodu nasadenia optimalizácie systémového prostredia podateľne IS CEP do produkčnej prevádzky.

Prijali sme už takmer pol milióna daňových priznaní   (26. 03. 2021)

Daňové priznanie k dani z príjmu za minulý rok už podalo takmer pol milióna daňovníkov. Polovica z nich na splnenie tejto povinnosti využila elektronický spôsob. Klienti pritom využívajú aj možnosť požiadať o predĺženie lehoty na podanie daňového priznania, okrem štandardného postupu oznamujú daňovníci odklad aj zjednodušenou formou emailom.

Medzinárodná protidrogová akcia Kuchyňa   (24. 03. 2021)

Finančná správa a Národná kriminálna agentúra(NAKA) Policajného zboru SR odhalili výrobňu omamných a psychotropných látok v obci Okoč. Zo Slovenska smerovali do Poľska, kde tamojší vyšetrovatelia aj vďaka slovenským orgánom zadržali dve osoby s poľským štátnym občianstvom.