Preskočiť na hlavný obsah

Ďalšie novinky a aktuality

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 noviniek a aktualít, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Novinky a aktuality sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam noviniek a aktualít je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 noviniek. Celú novinku si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie novinky a aktuality môžete nájsť v Archíve noviniek a aktualít.

Stretnutie k možnostiam pripravovaného portálu finančnej správy   (28. 03. 2013)

Finančné riaditeľstvo SR v spolupráci s Ministerstvom financií Slovenskej republiky uskutočnilo otvorené stretnutie pre odbornú verejnosť k projektu prípravy „Portálu Finančnej správy“. Prítomní účastníci hľadali odpovede na otázky k téme, ako by mal vyzerať užívateľsky optimálny portál finančnej správy.

Stretnutie k možnostiam pripravovaného portálu finančnej správy   (27. 03. 2013)

Finančné riaditeľstvo SR v spolupráci s Ministerstvom financií Slovenskej republiky uskutoční vo štvrtok 28.3.2012 od 8:30h do 11:30h v rámci projektu „Portál Finančnej správy“ pracovné stretnutie s predstaviteľmi Slovenskej komory daňových poradcov, Slovenskej komory certifikovaných účtovníkov, Slovenskej komory audítorov a Iniciatívy „To sa Nedá“. Prítomní budú aj zástupcovia spoločností Ditec,a.s., Capgemini Slovensko, s.r.o., Millenium, spol. s r. o.

Zaistenie značkového tovaru na Colnom úrade Nitra   (27. 03. 2013)

Na pobočke Colného úradu v Nitre bolo pri výkone colnej kontroly zistené podozrenie, že obuv označená reprodukciou ochrannej známky GUCCI, dovážaná z Číny na trh Európskej únie, vykazovala znaky falzifikátov. V súlade s európskymi a národnými colnými predpismi bolo z uvedeného dôvodu zaistených 3 578 párov tejto obuvi a táto skutočnosť bola oznámená zástupcovi oprávnenej osoby, ktorý vyčíslil odhadovanú škodu, ktorá by bola spôsobená predajom týchto výrobkov ako originálnych, na viac ako 1,6 milióna eur.

Colný úrad Žilina varuje občanov pred pochybným alkoholom a žiada ich o spoluprácu   (26. 03. 2013)

Ďalší prípad neoznačeného liehu pochybnej kvality zachytili colníci Colného úradu Žilina v okrese Čadca. Nelegálny alkohol našli ešte v nedeľu 23.03.2013 pri bežnej kontrole dopravných prostriedkov za obcou Svrčinovec, vo vozidle Volkswagene Golf označenom slovenskou ŠPZ. Vozidlo viedla osoba s trvalým pobytom v meste Krásno nad Kysucou. Na zadných sedadlách za vodičom bolo vo viacerých taškách celkovo 19 spotrebiteľských balení liehu v sklenených fľašiach o objeme 1 liter a ďalších 10 litrov 96 % liehu v plastovej bandaske.

Trnavskí colníci odhalili falošnú obuv a textil za vyše 2,5 milióna eur   (26. 03. 2013)

Pri kontrole dvoch kontajnerových zásielok colníci zaistili tovar pochádzajúci z Poľska a Číny, ktorý vykazoval podozrenie na porušenie práva ochrany duševného vlastníctva.

Informácia o zvýšenej zaťaženosti colného hraničného priechodu Vyšné Nemecké - Užhorod   (25. 03. 2013)

Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky oznamuje podnikateľskej a cestujúcej verejnosti, že sa očakáva zvýšená zaťaženosť cestného hraničného priechodu Slovenskej republiky a Ukrajiny Vyšné Nemecké – Užhorod.

„Akcia „Stará Vajnorská“ - Colníci a cudzinecká polícia kontrolujú Starú Vajnorskú   (21. 03. 2013)

Dnes o 6:00 hod. sa na Starej Vajnorskej v Bratislave uskutočnila spoločná kontrolná akcia zložiek finančnej správy - colná a kriminálna ( KÚFS) spolu s cudzineckou políciou Prezídia Policajného zboru.

Kontrolná akcia "Lyžiarske strediská"   (20. 03. 2013)

Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky počas kontrolnej akcie „Lyžiarske strediská“ v dňoch od 18. februára do 8.marca 2013 uskutočnilo 218 kontrol, pričom v 78 prípadoch bolo na kontrolovaných miestach zistené porušenie zákona. Počas troch týždňov sa postupne vo všetkých regiónoch Slovenska uskutočnili kontroly zamerané na overenie stavu dodržiavania používania elektronických registračných pokladníc (ďalej len „ERP“).

Kontrolná akcia „Večerné mesto“   (11. 03. 2013)

Prezident finančnej správy a generálny riaditeľ Sekcie daňovej a colnej FR SR informovali o výsledkoch akcie zameranej na kontrolu reštaurácií, pivární, klubov a diskoték na celom území Slovenska. Kontrolovaných bolo 171 prevádzok, z toho v 83 zariadeniach sa pokúsili prevádzkovatelia týchto zariadení okradnúť štát a svojich zákazníkov na daniach.

Odhalenie nelegálnych cigariet ukrytých v konštrukčných dutinách vozidla   (11. 03. 2013)

Colníci Kriminálneho úradu finančnej správy v spolupráci s colníkmi Colného úradu Michalovce vo štvrtok (14.3.2013) v čase o 10:37h vykonali v meste Michalovce dôkladnú colnú kontrolu vozidla, ktoré prichádzalo zo Sobraniec. V skontrolovanom vozidle sa nachádzali v konštrukčných dutinách neoznačené cigarety.

Reakcia Finančného riaditeľstva na nepravdivé informácie zverejnené v denníku Hospodárske noviny   (11. 03. 2013)

Denník Hospodárske noviny v článku uverejnenom dňa 11.03.2013 „Dane kontroluje neter odborára“, uviedli nepravdivú informáciu, že Ing. Iveta Magdošková je neterou podpredsedu policajných odborov Mariána Magdošku.

Finančné riaditeľstvo upozorňuje na podvodné e-maily   (07. 03. 2013)

Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky upozorňuje občanov a všetky daňové subjekty, že žiadnu hromadnú komunikáciu daňových úradov so subjektmi formou elektronickej pošty nerealizuje. Odporúčame občanom, aby nereagovali na informácie v e-mailovej komunikácii subjektu, ktorý sa vydáva za oficiálnu komunikáciu Daňových úradov. Ide o nepravdivé informácie a príloha je počítačovým vírusom.

Jednoducho a ľahko na daňové priznanie - pomôcka pre daňové subjekty   (06. 03. 2013)

Finančná správa pripravila praktickú pomôcku, ktorá daňovým subjektom pomôže pri podávaní daňového priznania. Ide o informácie štruktúrované podľa cieľových skupín ako napríklad živnostník, zamestnanec, zamestnanec pracujúci v zahraničí, študent, dôchodca.

Odhalenie nelegálneho dovozu cigariet v Michalovciach   (05. 03. 2013)

Colníci v Michalovciach našli ďalšie pašované cigarety. Odhalil ich služobný pes.

Daňové úrady predlžujú úradné hodiny   (01. 03. 2013)

Pre vytvorenie podmienok na preberanie daňových priznaní tak, aby sme umožnili daňovým subjektom v zákonom stanovenom termíne odovzdať daňové priznania bez problémov, sme pristúpili k predĺženiu úradných hodín.

Finančná správa má novú viceprezidentku   (01. 03. 2013)

Podpredseda vlády a minister financií SR Peter Kažimír dnes na základe návrhu prezidenta finančnej správy Františka Imreczeho vymenoval do funkcie viceprezidenta finančnej správy pani Danu Meager.