Preskočiť na hlavný obsah

Nezabudnite na správne kontaktné údaje v daňovom priznaní

BRATISLAVA – 22.03.2023: Na plnenie daňových povinností musia myslieť aj občania Ukrajiny, ktorí našli na Slovensku dočasné útočisko a zamestnali sa. Aj v ich prípade totiž vzniká povinnosť podať daňové priznanie k dani z príjmov za rok 2022. Finančná správa v tejto súvislosti na daňovníkov apeluje, aby v daňovom priznaní nezabudli uviesť správne kontaktné údaje.

Povinnosť podať do konca marca 2023 daňové priznanie sa týka aj zahraničných osôb , ktoré pracujú na Slovensku, vrátane odídencov z Ukrajiny, ktorých z domoviny vyhnal vojnový konflikt. Finančná správa pre nich pripravila informačný materiál, v ktorom nájdu všetky dôležité daňové informácie. Ak si občania Ukrajiny podávajú na Slovensku daňové priznanie sami, dôležité je dbať na správne uvádzanie údajov.

Nesmierne dôležité je uviesť najmä správne telefónne číslo a emailovú adresu, na ktorej bude daňovník zastihnuteľný v prípade potreby. Finančná správa prosí, aby daňovníci venovali náležitú pozornosť vypisovaniu správnych údajov. Tie sú pre správcov dane nesmierne dôležité, aby sa vedeli v prípade potreby s daňovníkom spojiť.  Ide najmä o situácie, ak bude potrebné nedostatky v daňovom priznaní týmto daňovníkom odstrániť.

Okrem všetkých dostupných informácií na portáli finančnej správy sa môžu daňovníci  v prípade potreby obrátiť aj na call centrum na tel. čísle 048/43 17 222.  

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 295 kB; nové okno]

Informácia: K tlačovej správe prislúcha tiež zvuková nahrávka [.mp3; 451 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(22. 03. 2023)

Archív noviniek