Preskočiť na hlavný obsah

Humanitárna pomoc môže smerovať od polnoci aj cez HP Ubľa

BRATISLAVA – 03.03.2022: Humanitárna pomoc na Ukrajinu bude môcť od dnešnej polnoci smerovať aj cez hraničný priechod Ubľa- Malyj Bereznyj, nielen HP Vyšné Nemecké. Naďalej platí, že pre potreby ukrajinských colných orgánov je potrebné, aby organizácie pripravili súpis prepravovaného tovaru, ktorý je potrebné riadne precliť na Ukrajine. 

Finančná správa informuje, že sa rozšíria možnosti prepravy humanitárnej pomoci na Ukrajinu. Vozidlá do 3,5 tony budú môcť od polnoci dnešného dňa k prestupu cez slovensko-ukrajinskú štátnu hranicu využívať aj hraničný priechod Ubľa- Malyj Bereznyj, nielen HP Vyšné Nemecké.  

Naďalej však platia všetky platné pravidlá. Nad prepravou tovaru, ktorý má byť vyvezený na územie Ukrajiny je zo strany colných orgánov vykonávaný colný dohľad. Tovar musí byť stotožnený a skontrolovaný a k tomu je potrebné predložiť zoznam prepravovaného tovaru, ktorého predloženie je nevyhnutné na strane ukrajinských colných orgánov. Verejnosť nájde informatívny vzor na portáli finančnej správy na špecializovanej podstránke  [nové okno] k situácii na Ukrajine. Rovnako je potrebné prepravovaný tovar riadne colne prerokovať.

V prípade otázok je verejnosti k dispozícii call centrum finančnej správy, ktoré funguje na čísle 048/4317222.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 125 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(03. 03. 2022)

Archív noviniek