Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W4

Kontrolný výkaz DPH dnes do polnoci

BRATISLAVA – 25. 04. 2014: Podnikatelia už majú posledné hodiny na podanie kontrolného výkazu DPH a tiež daňového priznania na DPH. Štvrtina z nich si tieto povinnosti ešte nesplnila, napriek tomu, že do ukončenia lehoty ostáva necelých 8 hodín.

Firiem, ktoré sú mesačnými alebo štvrťročnými platiteľmi DPH, je približne 200 000. Doteraz (25.4. o 16,00 hod.) KV DPH podalo 148 000 firiem. Viac ako štvrtina firiem si teda túto povinnosť nechala na posledný deň.

Prípadné otázky a technickú podporu pri elektronickom podávaní kontrolných výkazov zabezpečuje dnes  do polnoci call centrum. Telefónne číslo je 048/431 72 22.

Kontrolný výkaz aj daňové priznanie je možné podať prostredníctvom portálu finančnej správy, aplikácie eDane Java v. 2014 alebo prostredníctvom aplikácie eDane Windows.

Na portáli finančnej správy je pre podnikateľov niekoľko pomôcok a návodov, ako KV DPH vyplniť.

Verejnosť na portáli nájde aj najčastejšie otázky a odpovede, ktoré sme od zavedenia kontrolného výkazu DPH od verejnosti zaznamenali.

Podnikatelia, ktorí kontrolný výkaz DPH neodošlú a teda si nesplnia svoju zákonnú povinnosť, sa vystavujú riziku sankcie až do výšky 10 000 eur.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 133 kB]

(25. 04. 2014)

Archív tlačových správ