Preskočiť na hlavný obsah

Tlačivá pre rok 2015

BRATISLAVA – 22. 12. 2014: Finančná správa dnes sprístupnila podklady pre tvorcov softvérov, aby si mohli naimplementovať daňové priznania na daň z príjmov do svojich IT systémov.

O necelé dva týždne sa začne trojmesačné obdobie podávania daňových priznaní. Ako prvé čakajú na podnikateľov daňové priznania na daň z motorových vozidiel. Daňové priznanie na daň z motorových vozidiel je potrebné podať do konca januára 2015. Tlačivo pre tento typ daňového priznania sa oproti minulému roku nemenilo a už dnes je dostupné na portáli finančnej správy v časti "Katalóg elektronických formulárov".

Ďalší januárový termín, konkrétne 26. január 2014, je posledný deň na podanie kontrolného výkazu DPH a tiež daňového priznania na DPH za uplynulé obdobie (posledný kvartál 2014, alebo december 2014) pre podnikateľov, ktorí sú zároveň platiteľmi DPH. Ani tieto tlačivá sa nemenia a ostávajú v platnosti tie, ktoré podnikatelia používali počas roka 2014.

Medzi najdôležitejšie daňové termíny roka nepochybne platí termín 31. marca, kedy je posledný deň na podanie daňového priznania na daň z príjmu za predchádzajúci rok. Podklady pre tento typ daňového priznania zverejňuje finančná správa postupne. Dnes sme zverejnili podklady pre tvorcov účtovných softérov. Ide o tzv. XSD schémy pre nové formuláre na daňové priznania k dani z príjmov fyzických osôb typ A a B a taktiež pre právnické osoby za obdobie 2014.

Papierové daňové priznania, ako aj interaktívne elektronické formuláre budú verejnosti dostupné počas februára budúceho roka.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 222 kB]

(22. 12. 2014)

Archív tlačových správ