Preskočiť na hlavný obsah

Výbuch nelegálnej pálenice skončil zranením

BRATISLAVA – 21.04.2023: Pálenie alkoholu načierno sa nevyplatilo mužovi v okrese Vranov nad Topľou. Nielenže tento prečin preverujú príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy, ale skončil aj v nemocnici s ťažkými popáleninami po tom, ako ho zasiahol výbuch podomácky vyrobeného destilačného zariadenia.

Finančná správa opätovne upozorňuje občanov, aby sa vyhli nelegálnej výrobe destilátov. Nielenže porušujú zákon, ale ohrozujú aj sami seba. O tom, že nie vždy sa skončí takáto činnosť bez následkov sa presvedčil aj muž, ktorý skončil v nemocnici s popáleninami. Prípadom sa zaoberá Kriminálny úrad finančnej správy. Ten začal trestné stíhanie pre prečin nepovolenej výroby liehu, tabaku a tabakových výrobkov. Kriminalisti finančnej správy v rodinnom dome v okrese Vranov nad Topľou zaistili podomácky vyrobené zariadenie na výrobu liehu. Dobrovoľne ho vydal zrejme blízky člen rodiny páchateľa. Vzhľadom na hospitalizáciu v nemocnici bude poverený príslušník Kriminálneho úradu finančnej správy vykonávať procesné úkony, až keď to dovolí jeho zdravotný stav.

Všetky informácie k výrobe destilátov pre súkromnú spotrebu nájde verejnosť na portáli finančnej správy. V prípade otázok k zákonným povinnostiam sa môžu obrátiť aj na call centrum finančnej správy (voľba č. 5), prípadne miestne príslušný colný úrad, a to ešte pred nadobudnutím destilačného zariadenia.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 122 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(21. 04. 2023)

Archív noviniek