Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Viac ako pol milióna cigariet malo skončiť u susedov v Česku   (09. 10. 2013)

Colníci zaistili viac ako 600 tis. kusov cigariet a štyroch pašerákov, jeden z nich bol hlavný organizátor celej siete. Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov je vo výške cca 80 976,03 eur.

Futbalistky vyrábali nelegálne cigarety   (08. 10. 2013)

Colníci zaistili viac ako pol tony nelegálneho tabaku a desiatky tisíc cigariet. Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov je vo výške cca 41 000 eur.

Za posledné tri mesiace zadržali colníci na hraniciach milióny cigariet   (04. 10. 2013)

Colníci zachytili v tomto štvrťroku na hraniciach s Ukrajinou viac ako 4,5 milióna kusov nelegálnych cigariet. Všetky boli bez slovenských kontrolných známok a mali skončiť na slovenskom trhu.

Účasťou na maratóne zabojujeme proti rakovine   (04. 10. 2013)

Do štartovného pola jubilejného 90. ročníka košického Medzinárodného maratónu mieru sa v nedeľu 6. októbra zaradí aj 107 zamestnancov finančnej správy. Na trať vybehneme v žltých tričkách neziskovej organizácie Liga proti rakovine. Týmto spôsobom podporujeme boj proti zákernej chorobe.

Finančná správa varuje pred zneužitím údajov!   (03. 10. 2013)

Finančná správa žiada každého občana, kto dostal email z adresy csp.poprad@gmail.com alebo jej podobnej, so žiadosťou o dostavenie sa na výsluch alebo poskytnutie osobných údajov, aby nereagoval. Ide o falošné emaily a odosielateľovi hrozí zneužitie údajov.

Vzácne cykasy skončili v botanickej záhrade   (02. 10. 2013)

Colníci zaistili šesť živých exemplárov rôznych druhov chránenej rastliny zaraďujúcej sa do triedy cykasov (čeľaď zamiovité). Zaslané boli poštovou zásielkou z Južnej Afriky fyzickej osobe na Slovensku. 

Pozor na správne číslo účtu   (01. 10. 2013)

Vyše 700 daňovým subjektom, ktorým správca dane umožnil rozhodnutím odložiť si podanie daňového priznania, uplynul termín na konci septembra. Subjekty boli v tejto lehote povinné daň aj zaplatiť. Finančné riaditeľstvo upozorňuje daňovníkov aby použili správne čísla účtov.