Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Košickou colnicou na pošte neprešlo 347 zásielok   (06. 12. 2013)

Colný úrad Košice za jedenásť mesiacov tohto roka zaistil 367 zásielok, z toho až 347 na pobočke Košice – pošta. Išlo o dovoz tovaru prostredníctvom poštových zásielok. Všetky pre podozrenie, že ide o falzifikáty.

Novinky pre združenia   (06. 12. 2013)

Novela zákona o dani z pridanej hodnoty (DPH) prinesie od 1. januára 2014 novinky aj pre členov združení. Ide o zdaniteľné osoby, ktoré spoločne podnikajú s inou zdaniteľnou osobou na základe zmluvy o združení, alebo inej obdobnej zmluvy. Nova ruší uplatňovanie osobitného postupu pre členov združení pri podávaní daňových priznaní, súhrnných výkazov a pri vedení záznamov. Novela ďalej upravuje postup týchto fyzických, alebo právnických osôb pri vykazovaní údajov, týkajúcich sa spoločného podnikania združenia, za obdobia do konca kalendárneho roka 2013.

Finančná správa ocenila najlepšie a najpoctivejšie firmy   (05. 12. 2013)

Finančná správa spolu s Ministerstvom financií SR ocenila tri firmy,  ktoré podnikajú na území Slovenska a v uplynulom zdaňovacom období zaplatili najviac daní. Firmy však museli spĺňať prísne kritériá.

Trnavskí colníci preventívne kontrolovali vozidlá na diaľnici D1 Trnava - Bratislava   (04. 12. 2013)

Trnavskí colníci spolu s políciou dnes doobeda obsadili odpočívadlo Zeleneč na diaľnici D1 v oboch smeroch Trnava - Bratislava. Ich prehliadke sa nevyhli nákladné, dodávkové ale ani osobné automobily.

Pozor na falošné lego   (03. 12. 2013)

Bratislavskí colníci zaistili v predajni hračiek falzifikáty. Z obehu stiahli vyše 1 500 hračiek s označením Lego a Star Wars.

Pozor na falošné cigarety v obehu   (03. 12. 2013)

Finančná správa varuje pred falošnými cigaretami v obehu. Podnet dostal colný úrad Košice. Občan nahlásil, že si kúpil v novinovom stánku cigarety českej značky. Po rozbalení však zistil, že ide o falzifikát.

Zmeny na kontaktných miestach   (02. 12. 2013)

Od 2. januára 2014 budú na troch kontaktných miestach daňových úradov zmenené úradné hodiny. Ďalšie dve kontaktné miesta daňových úradov od tohto dátumu zanikajú.

Colníci skontrolovali pokladnice v centre Bratislavy   (02. 12. 2013)

Približne 60 % gastroprevádzok, od stravovacích bufetov po luxusné podniky v centre Bratislavy, nedodržiavali zákon o používaní elektronickej registračnej pokladnice. Bratislavskí colníci preverili 16 zariadení - chyby našli v deviatich prípadoch. 

Aké vianočné darčeky radšej nekupovať?   (01. 12. 2013)

Začalo sa obdobie kožušinových kabátov. Netreba však zabúdať na to, že sú aj výrobky z kožušín, ktoré finančná správa kupovať neodporúča. Ide o kožušiny zo zvierat, ktoré sú chránené dohovorom CITES. Môže sa preto stať, že ak si objednáte zo zahraničia kožušiny, kabelky alebo kabáty z jaguára, tigra či leoparda, colníci vám ich zadržia.