Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W8

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Nitrianski colníci odhalili nezákonný dovoz tovaru   (03. 07. 2014)

Nitrianski colníci odhalili nezákonný dovoz tovaru z Číny.

Nelegálne cigarety – škoda za takmer 13 miliónov eur   (02. 07. 2014)

Takmer 100 miliónov cigariet a škoda na spotrebnej dani 9,1 milióna eur a skrátenie DPH vo výške 2,7 milióna eur. Také sú základné parametre podvodu, ktorý odhalil Kriminálny úrad finančnej správy (KUFS) v spolupráci s Úradom špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry SR. Vyšetrovateľ už obvinil niekoľko osôb.

Nitrianskym colníkom pomáhal aj mobilný skener   (02. 07. 2014)

Nitrianski colníci v spolupráci s novozámockými policajtmi kontrolovali počas uplynulého týždňa motorové vozidlá v okrese Komárno. Cieľom colníkov bolo odhalenie nelegálnej prepravy tovaru podliehajúceho spotrebným daniam, najmä nafty, kontrola nadobúdacích dokladov k prepravovanému tovaru, zamedzenie nelegálnej cezhraničnej prepravy odpadov a taktiež kontrola tzv. fejkového tovaru. Policajti sa zamerali najmä na kontrolu technického stavu vozidiel a na kontrolu prítomnosti alkoholu či iných návykových látok v organizme vodičov.

Colníci kontrolovali predajcov na jarmokoch   (01. 07. 2014)

Púchovskí colníci kontrolovali predajcov na jarmokoch a trhoch v regióne. Z 8 kontrolných nákupov bolo až pri 7 skonštatované porušenie predpisov. Na mieste uložili pokuty v celkovej výške 1 620  eur.

Nelegálne pokladnice v hypermarkete   (01. 07. 2014)

Kontrolóri finančnej správy z daňového úradu Bratislava preverovali elektronické registračné pokladnice v hypermarkete. Počas kontroly našli dve nelegálne pokladnice a uložili sankcie vo výške 2 000 eur.