Preskočiť na hlavný obsah

Ďalšie novinky a aktuality

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 noviniek a aktualít, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Novinky a aktuality sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam noviniek a aktualít je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 noviniek. Celú novinku si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie novinky a aktuality môžete nájsť v Archíve noviniek a aktualít.

Novinky v elektronickej komunikácii   (10. 10. 2013)

Od nového roka čakajú platcov DPH zmeny. S daňovým či colným úradom budú komunikovať už len elektronicky. Finančná správa preto vyzýva podnikateľov, aby si prišli podpísať dohody o elektronickej komunikácii alebo si zriadili zaručený elektronický podpis.

Milióny nelegálnych cigariet boli v sklade v Michalovciach   (10. 10. 2013)

Colníci z kriminálneho úradu finančnej správy zaistili cca 8,5 mil. cigariet a dvoch pašerákov. Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov je vo výške viac ako 770 000 eur.

Finančná správa varuje pred falošným kontrolórom!   (09. 10. 2013)

Na východe Slovenska „úraduje“ falošný daňový kontrolór. Muž volá z utajeného telefónneho čísla a informuje podnikateľov, že vykonáva v ich firme daňovú kontrolu. Pri nej údajne objavil nedoplatky a vyzýva subjekt, aby daň doplatil. Finančná správa žiada každého občana, ktorý sa stretne s podobným postupom, aby nič neplatil a takéto konanie nahlásil. Finančná správa komunikuje v takýchto prípadoch výlučne poštou.

Viac ako pol milióna cigariet malo skončiť u susedov v Česku   (09. 10. 2013)

Colníci zaistili viac ako 600 tis. kusov cigariet a štyroch pašerákov, jeden z nich bol hlavný organizátor celej siete. Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov je vo výške cca 80 976,03 eur.

Futbalistky vyrábali nelegálne cigarety   (08. 10. 2013)

Colníci zaistili viac ako pol tony nelegálneho tabaku a desiatky tisíc cigariet. Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov je vo výške cca 41 000 eur.

Za posledné tri mesiace zadržali colníci na hraniciach milióny cigariet   (04. 10. 2013)

Colníci zachytili v tomto štvrťroku na hraniciach s Ukrajinou viac ako 4,5 milióna kusov nelegálnych cigariet. Všetky boli bez slovenských kontrolných známok a mali skončiť na slovenskom trhu.

Účasťou na maratóne zabojujeme proti rakovine   (04. 10. 2013)

Do štartovného pola jubilejného 90. ročníka košického Medzinárodného maratónu mieru sa v nedeľu 6. októbra zaradí aj 107 zamestnancov finančnej správy. Na trať vybehneme v žltých tričkách neziskovej organizácie Liga proti rakovine. Týmto spôsobom podporujeme boj proti zákernej chorobe.

Finančná správa varuje pred zneužitím údajov!   (03. 10. 2013)

Finančná správa žiada každého občana, kto dostal email z adresy csp.poprad@gmail.com alebo jej podobnej, so žiadosťou o dostavenie sa na výsluch alebo poskytnutie osobných údajov, aby nereagoval. Ide o falošné emaily a odosielateľovi hrozí zneužitie údajov.

Vzácne cykasy skončili v botanickej záhrade   (02. 10. 2013)

Colníci zaistili šesť živých exemplárov rôznych druhov chránenej rastliny zaraďujúcej sa do triedy cykasov (čeľaď zamiovité). Zaslané boli poštovou zásielkou z Južnej Afriky fyzickej osobe na Slovensku.

Pozor na správne číslo účtu   (01. 10. 2013)

Vyše 700 daňovým subjektom, ktorým správca dane umožnil rozhodnutím odložiť si podanie daňového priznania, uplynul termín na konci septembra. Subjekty boli v tejto lehote povinné daň aj zaplatiť. Finančné riaditeľstvo upozorňuje daňovníkov aby použili správne čísla účtov.

Sme štátna inštitúcia, ktorá najlepšie komunikuje s verejnosťou   (30. 09. 2013)

Finančná správa je podľa verejnosti najlepšie komunikujúcou štátnou inštitúciou na Slovensku. Vyhrali sme totiž ocenenie „Hermes Komunikátor roka 2013“ v kategórii Verejná správa.

Milióny cigariet mali skončiť na našom trhu   (30. 09. 2013)

Colníci spolu zaistili viac ako 33 miliónov kusov cigariet. Únik na spotrebnej dani z tabaku a tabakových výrobkov je vo výške cca 9 000 000 eur.

Občania poslali na preverenie stovky bločkov   (27. 09. 2013)

V národnej bločkovej lotérii (NBL) sú prípady, že hráč nemohol registrovať pokladničný doklad, pretože na ňom bol uvedený nesprávny daňový kód elektronickej registračnej pokladnice (ďalej „DKP“). Od spustenia lotérie sme od občanov prijali 854 podnetov.

Sťahovanie Pobočky colného úradu Košice Šaca   (26. 09. 2013)

Colný úrad Košice informuje verejnosť o sťahovaní Pobočky colného úradu Košice Šaca.

Colnícka špička reprezentovala v zahraničí   (24. 09. 2013)

Uplynulý víkend sa zástupcovia finančnej správy zúčastnili na akciách zahraničných partnerských organizácií z Poľska a Česka. Desiatky colníkov boli na dňoch NATO či oslavy Dňa colníkov v Poľsku.

V septembri podajú daňovníci posledné daňové priznania   (24. 09. 2013)

Finančná správa očakáva na konci septembra posledných 733 daňových priznaní. Takmer 21 000 subjektov oznámilo v tomto roku správcovi dane odklad lehoty na podanie daňového priznania. Viac ako 700 z nich si lehotu žiadosťou predĺžilo ešte o ďalšie tri mesiace, až do konca septembra. Termín na splnenie si tejto povinnosti je 30. 9. 2013.

Kontrolovali sme bufety na letných festivaloch   (23. 09. 2013)

Kontrolóri finančnej správy si počas leta posvietili na hudobné festivaly. Kontroly sa zamerali na pokladničné bločky, cigarety a okolkovaný alkohol. Pochybenia našli v približne polovici prípadov.

Colníci zaistili falzifikáty v hodnote takmer 3,5 milióna eur   (23. 09. 2013)

Nitrianski colníci zaistili tovar v predpokladanej hodnote takmer 3,5 milióna eur. Pri kontrole kontajnera z Číny zaistili viac ako 3 600 kusov kabeliek, peňaženiek a visačiek známych značiek, pri ktorých je podozrenie, že ide o falzifikáty.

Nedoplatok z poistného si nárokujte v daňovom priznaní   (19. 09. 2013)

Občanom, ktorým vznikol nedoplatok na poistnom, sa oplatí podať dodatočné daňové priznanie. Nedoplatok, ktorý im vznikol je potrebné uhradiť. Tým je to z hľadiska daní výdavok, ktorý patrí do daňového priznania. Nakoľko tento rok už občania daňové priznanie podávali, tento nový výdavok si môžu uplatniť podaním dodatočného daňového priznania za rok 2012.

Dva časové údaje na bločku – ktorý treba použiť?   (19. 09. 2013)

Od spustenia národnej bločkovej lotérie aj finančná správa zaznamenala enormný nárast záujmu občanov o pravosť a správnosť bločkov. Jednou z otázok je – ako postupovať v prípade, že na bločku sú uvedené dva rôzne časové údaje. Pri prihlasovaní je potrebné použiť ten neskorší.