Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W4

Kontrolný výkaz DPH o dva týždne

BRATISLAVA – 11. 04. 2014: Na podanie kontrolného výkazu DPH (KV DPH) zostávajú podnikateľom dva týždne. Štvrťroční platitelia ho budú tento mesiac posielať na finančnú správu po prvýkrát. Spoločne s daňovým priznaním na DPH je potrebné ho poslať do 25. apríla 2014.

Finančná správa eviduje približne 200 000 firiem, ktoré sú platiteľmi DPH. Kontrolný výkaz doteraz (11. 4. 2014) poslalo necelých 5 000 z nich.

Na portáli finančnej správy je zverejnený aj videonávod, ktorý môže podnikateľom pri vypĺňaní formulára pomôcť. Nájdete ho medzi v časti „Rýchle odkazy – Príručky a návody“.

Vzor tlačiva, poučenie či metodické usmernenia k vypĺňaniu výkazu nájdu daňové subjekty na portáli finančnej správy.

Metodické usmernenie, poučenie

Najčastejšie otázky ku KV DPH sú rozdelené na metodické a technické

Tlačivo je zároveň dostupné aj v osobnej internetovej zóne každého prihláseného používateľa portálu. Po prihlásení je dostupné v katalógu formulárov. Je možné ho vyplniť, skontrolovať logickými kontrolami a následne odoslať na finančnú správu. Na prípadné otázky od verejnosti je pripravené odpovedať Call centrum finančnej správy. Telefónne číslo je 048/431 72 22.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 136 kB]

(11. 04. 2014)

Archív tlačových správ