Preskočiť na hlavný obsah

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Reakcia Finančného riaditeľstva SR na dnešné udalosti   (28. 02. 2012)

Finančné riaditeľstvo SR netvrdilo ani nespochybnilo problémy s informačným systémom. Po dnešnom stretnutí s poslancami parlamentu poverená prezidentka finančnej správy plk. Ing. Mária Machová poukazuje na tieto dôležité momenty smerujúce k stabilizácii situácie.

Informácie v spojitosti s konsolidáciou informačných systémov daňovej a colnej správy   (16. 02. 2012)

Z dôvodu rozsiahleho verejného záujmu sa rozhodlo Finančné riaditeľstvo SR poskytnúť občanom presné informácie v spojitosti s konsolidáciou informačných systémov daňovej a colnej správy.

Opatrenia v súvislosti s vyplácaním vybraných vratiek NO a iných debetných platieb zo SR   (16. 02. 2012)

Vzhľadom na situáciu vyplývajúcu z reformy daňovej a colnej správy v rámci konsolidácie informačných systémov,  bolo potrebné zo strany vedenia FR SR  a KCFO prijať opatrenia v súvislosti s vyplácaním vybraných vratiek NO a iných debetných platieb zo ŠR.

Reakcia Finančného riaditeľstva SR   (14. 02. 2012)

Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky sa dôrazne ohradzuje voči účelovým javom, ktoré majú príznaky politických hier v snahe využiť súčasnú situáciu transformujúcej sa novovzniknutej finančnej správy.  Prebiehajúci náročný proces transformácie a konsolidácie informačných systémov v zlúčenej daňovej a colnej správe nesmie byť nástrojom žiadnych tendenčných záujmov.