Preskočiť na hlavný obsah

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Informácia o obmedzení prevádzky na slovensko-ukrajinskom hraničnom priechode Vyšné Nemecké – Užhorod   (08. 10. 2018)

Na slovensko–ukrajinskom cestnom hraničnom priechode Vyšné Nemecké – Užhorod bude v dňoch 10-11.10.2018 v čase od 22:00 hod. do 06:00 hod. obmedzená prevádzka na pracovisku nákladná doprava a v dňoch 11-12.10.2018 v čase od 22:00 hod. do 06:00 hod. obmedzená prevádzka na pracovisku osobná doprava.

Povinná elektronická komunikácia vs. pridelenie DIČ   (05. 10. 2018)

Na elektronickú komunikáciu s finančnou správou je zaregistrovaných už 558 981 daňovníkov. Každý týždeň sa zaregistruje v priemere 2 000 daňovníkov. Finančná správa ale upozorňuje, že registráciu na elektronickú komunikáciu si nemožno zamieňať s registráciou pre potreby pridelenia DIČ (daňového identifikačného čísla).

Maratónci z finančnej správy zabojujú v Košiciach   (04. 10. 2018)

Zamestnanci finančnej správy sa aj tento rok pripoja k tisíckam bežcov na trati jubilejného 95. ročníka Medzinárodného maratónu mieru (MMM) v Košiciach. Takmer dve stovky daniarov a colníkov si zmerajú v nedeľu 7. októbra sily v štyroch nosných disciplínach – v maratóne, polmaratóne, korčuľovaní a štafetovom behu. Bežci z finančnej správy absolvujú v rámci najstaršieho európskeho maratónu už svoj XIV. ročník rezortných majstrovstiev.

Upozornenie na nepodané daňové priznanie   (03. 10. 2018)

Finančná správa rozposlala ďalšie softwarningové upozornenie. Tentokrát tým daňovým subjektom, ktorí nepodali daňové priznanie k dani z príjmu právnických osôb za rok 2017 v stanovenej lehote. Oznámenie bolo odoslané približne 50 000 daňovým subjektom.

Daňové úniky za takmer 1,5 milióna eur   (03. 10. 2018)

Škodu za približne 1,5 milióna eur voči štátnemu rozpočtu identifikovali colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS).  Pri akciách na území Slovenska zaistili v uplynulých dňoch účtovné doklady a dokumenty viacerých spoločností, ktoré sú podozrivé z daňových únikov.

Nelegálnu činnosť prestali poskytovať už stovky webstránok   (02. 10. 2018)

V zozname webových sídiel s nelegálnym hazardom je momentálne 213 webstránok. Počet prevádzkovateľov, ktorí ešte pred zaradením do zoznamu zareagovali na výzvu finančnej správy a prestali zakázanú ponuku poskytovať, sa opäť zvýšil. Nelegálnu činnosť ukončilo po zaslaní oficiálnej výzvy z finančnej správy 252 subjektov.

Nitrianski colníci zaistili nebezpečné výrobky   (02. 10. 2018)

Colný úrad Nitra v uplynulých dňoch v spolupráci so Slovenskou obchodnou inšpekciou odhalil takmer 1000 kusov nebezpečných výrobkov, ktoré nespĺňali základné požiadavky Európskej únie týkajúce sa bezpečnosti výrobkov a ochrany spotrebiteľa. Colný úrad tovar, ktorý by pri svojom používaní mohol spôsobiť ohrozenie zdravia či života spotrebiteľov, neprepustí na trh Únie a bude zničený pod colným dohľadom alebo bude vyvezený späť mimo územia EÚ. 

Pozor na podvodníkov, ktorí sa vydávajú za daňových kontrolórov   (01. 10. 2018)

Finančná správa upozorňuje daňové subjekty, aby si dávali pozor. Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave II totiž identifikovali viaceré prípady zneužívania statusu daňového kontrolóra. Pod zámienkou údajnej daňovej kontroly totiž podvodník vyžaduje od majiteľov spoločností finančnú hotovosť. Ide o podvodné konanie, ktoré s prácou daňových kontrolórov nemá nič spoločné.