Preskočiť na hlavný obsah

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Kontrolná akcia „DUŠIČKY“   (08. 11. 2018)

Aj v období sviatkov všetkých svätých si prešovskí colníci posvietili na predajcov, u ktorých vykonali kontroly zamerané na dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice (ERP). Kontroly priniesli pozitívne výsledky. Vo väčšine prípadov u predajcov neboli zistené porušenia zákona o používaní ERP.

Colný úrad Nitra ponúka drevené palety na humanitárne účely   (07. 11. 2018)

Colný úrad Nitra zverejňuje informáciu pre humanitárne organizácie a charitatívne združenia o bezodplatnej ponuke drevených paliet. V ponuke je 382 kusov drevených paliet určených na vykurovanie obytných alebo neobytných priestorov.

Cigarety skryté v umelo vybudovanom priestore auta   (06. 11. 2018)

V uplynulých dňoch našli colníci Colného úradu Košice počas bežnej kontroly osobného motorového vozidla 17.500 kusov cigariet rôznych značiek, ktoré boli na spotrebiteľských baleniach označené ukrajinskými kontrolnými známkami. Únik na spotrebnej dani predstavuje sumu viac ako 1 800 eur.

Čínske obchody prichytené najmä pri podvodoch s pokladnicami   (02. 11. 2018)

Finančná správa kontrolovala vo viacerých slovenských mestách obchody s čínskym tovarom. Cieľom bolo odhalenie podvodov pri krátení daní. Kriminalistom z Kriminálneho úradu finančnej správy pri tom pomohli dáta z kontrolných výkazov k DPH. Za väčšinu únikov môžu podľa predbežných výsledkov podvody s elektronickými registračnými pokladnicami. Výsledkom doterajších kontrolných akcií je identifikovaný únik na dani z pridanej hodnoty (DPH) vo výške viac ako 1 mil. eur.