Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Tlačové správy

V tejto časti je k dispozícii zoznam posledných 200 tlačových správ, ktoré boli publikované na portáli finančnej správy. Tlačové správy sú zoradené podľa dátumu publikovania od najaktuálnejších po najstaršie.

Zoznam tlačových správ je zobrazovaný na 10 stránkach po 20 tlačových správach. Celú tlačovú správu si zobrazíte kliknutím na jej nadpis.

Staršie tlačové správy môžete nájsť v Archíve tlačových správ.

Blokovanie účtov dlžníkov už bude možné okamžite   (08. 08. 2018)

Finančná správa pokračuje v rozširovaní elektronickej komunikácie. Od augusta komunikuje elektronicky prostredníctvom osobitného informačného systému s 23 bankami združenými pod Slovenskou bankovou asociáciou. Vďaka tomu dokáže finančná správa blokovať účty dlžníkov v reálnom čase. Proces vymáhania nedoplatkov sa tak stáva efektívnejším, rýchlejším a hospodárnejším.

Poliak prevážal veľké škatule plné tabakových listov   (08. 08. 2018)

Colníci na Orave pristihli občana z Poľska prevážať 215 kg tabakových listov. Skončiť mali v Maďarsku, ale pre chýbajúce doklady od tovaru ich kontrolujúca hliadka zabezpečila. Finančný únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov predstavuje takmer 16 000 eur.

Elektronické upozornenia na daňové nedoplatky   (07. 08. 2018)

Finančná správa rozposlala ďalšie softwarningové (priateľské) upozornenia. Najnovšie ich zaslala približne 100 000 subjektom. Upozornila svojich klientov na daňové nedoplatky.

Elektronické vratky DPH turistom   (06. 08. 2018)

Zjednodušenie vrátenia dane z pridanej hodnoty (DPH) turistom prostredníctvom digitálnej aplikácie Refundit je zase o krok bližšie. Zástupcovia izraelského start-upu na pracovnom stretnutí rokovali s finančnou správou ohľadom postupu prác na príprave aplikácie, osobne navštívili aj letisko.

Múzeum colníctva a finančnej správy pre vás aj cez víkend   (02. 08. 2018)

Vďaka Múzeu colníctva a finančnej správy majú deti cez prázdniny viac kultúrnych možností ako stráviť voľné dni. Finančná správa totiž počas letných mesiacov rozšírila otváracie hodiny múzea. Múzeum je k dispozícii počas celého leta aj cez víkend od 10.00 hod. do 18.00 hod.

Pivo, víno, medovina   (01. 08. 2018)

Zaujímavá likvidácia alkoholu sa naskytla košickým colníkom. Pri pohľade na likvidáciu by nejeden pivár, či vinár zaplakal, ale len do momentu, kým by nezistil, čo sa vo fľašiach skutočne nachádza.